Hlavní navigace

Dividenda - s.r.o.?

 • (neregistrovaný)

  16. 3. 2013 22:50

  Dobrý večer,
  vyplácí s.r.o. také dividendy, nebo se toto plnění u s.r.o. nazývá jinak?
  Jak je zdaněna výplata společníkům - fyzickým osobám a jak je zdaněna společníkům - právnickým osobám?
  U fyzických osob projde "výplatou" a zdaní se podle podepsaného/nepodepsaného Prohlášení? A co SP+ZP. Děkuji za informace (zejména odkaz na §§) a Váš čas. Hezký večer.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 3. 2013 23:04

   v.e.n.d.y.

   Re: Dividenda - s.r.o.?
   Dividenda je zisk z akcie, což teda v s.r.o. fakt není. Tam jsou podíly na zisku. Více třeba tady, problematika je složitá, studujte: http://www.alfa-control.cz/rozdeleni-a-vyplaceni-podilu-na-zisku-jednatele-a-spolecnika-s-r-o/

  • 16. 3. 2013 23:12

   iva. (neregistrovaný) 82.114.209.---

   Re: Dividenda - s.r.o.?
   Děkuji za odkaz. Vím, že problematika je složitá - ale šéf s.r.o. řekl mzdovce "vyplatíme dividendy, zjistěte jak to zdanit" ... tak zjišťuju.
   Je-li jednatel společnosti současně společníkem a zároveň ještě zaměstnancem (příjem "za jednatele" = 0), bude se na vyplacené podíly na zisku hledět jako na příjem ze závislé činnosti?

  • 16. 3. 2013 23:17

   v.e.n.d.y.

   Re: Dividenda - s.r.o.?
   Pokud je společníkem (má v s.r.o svůj podíl) tak po rozdělení srazíte 15% srážkovou daň a zbytek vyplatíte. Už dalším odvodům nepodléhá, nepíše se ani do daňového přiznání FO. Ale říkám, je to složité, musí být účetní závěrka, musí vše schválit a rozdělit valná hromada, nelze vyplácet zálohově atd, atd.

  • 16. 3. 2013 23:20

   iva. (neregistrovaný) 82.114.209.---

   Re: Dividenda - s.r.o.?
   Děkuji. Všechno to "kolem" - tedy schválení, závěrku a další věci - si pohlídá ekonomický šéf, já musím zjistit pouze o to, jak bude vypláceno společníkům - zaměstnancům, což jsem asi měla v prvotním dotazu upřesnit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).