Hlavní navigace

Srážková daň - dodatečné 2011

• (neregistrovaný) 91.241.23.---

17. 3. 2013 9:54

Dobrý den,
    kamarádka si vyplňovala vyúčtování srážkové daně za rok 2011 a vyplnila ho špatně. Vyplnila špatně sloupec 10 - místo, aby tam napsala částky do měsíce, kdy skutečně zaplatila daň, tak tam psala částky stejné jako ve sloupci 1 (mělo být sraženo). A ještě u jednoho měsíce omylem zaplatila 2x daň, a napsala do sloupce 2 částku vyšší, ta měla být ale napsána ve sloupci 10, kdy byla zaplacena, že?
    Já teď vyplnila vyúčtování za rok 2012 a udělala bych dodatečné za 2011, aby to na sebe sedělo a bylo v pořádku.
    Bude si finanční úřad počítat nějaké penále?
    Je mi divné, že se úřad vůbec neozval, že je to špatně.
    Nevíte, jak to kontrolují?

děkuji
    Jarka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 3. 2013 10:21

HP (neregistrovaný) 77.92.222.---

Re: srážková daň - dodatečné 2011
      Do sl. 10 se uvádí částka, která byla zaplacená ZA uvedené období. Tzn. pokud v únoru srazila daň a odvedla ji v prosinci, i takto má být částka uvedená v únoru. Pokud ale uvedla do sl.2 částku vyšší než skutečně srazila, pak musí podat dodatečné vyúčtování.
      Sl.10 je informativní víceméně pro Vás, abyste věděli, kolik eventuelně doplatit, FÚ se řídí podle toho, kolik jste skutečně odvedli na účet a jestli máte sl. 2 dobře nebo špatně nemůže FÚ bez kontroly vědět, z těchto důvodů se neozval.

• 17. 3. 2013 10:30

Jarucha (neregistrovaný) 91.241.23.---

Aha, někdo mi zase říkal, že do sloupce 10 se píšou částky, kdy byly skutečně zaplaceny. Když v únoru srazí daň a zaplatí se v březnu, tak se daň do sl. 10 píše tedy v únoru, je to tak? Takže je to dobře. Jen ten sloupec 2 je špatně, ta částka 2x zaplacená, měla být ve sl. 10.
      Když tedy srazí daň za prosinec 2012 a zaplatí až v lednu 2013, tak tu platbu uvede ve sloupci 10 prosinec 2012?

Když udělám dodatečné kvůli tomu řádku ve sl. 2, budou za to počítat penále?

děkuji

• 17. 3. 2013 10:43

Tak až teď jsem to asi pochopila.
      Srážková daň - vyúčtování se vyplňuje úplně jinak. Dohoda je za celý měsíc - třeba leden, vyplacena v únoru a daň vyplacena také v únoru, takže to uvedu do formuláře do února. Ne do ledna, i když je to dohoda za leden. Chápu to už správně?
      Tak jsou dohody za celý rok.
      Jak je to potom na konci roku? Dohoda za listopad vyplacena v prosinci, ale daň zapomněla a zaplatila až v lednu, jak se to má správně vyplnit?
      Moc děkuji

• 17. 3. 2013 11:04

Přesně tak. Dohoda v lednu, odměna vyplacená v únoru, daň sražená v únoru, uvedete do února. A i když tu daň odvedete v dubnu nebo lednu další rok, napíšete do sl.10 do února. A ve sl. 1 byla uvedena správná částka? Vyúčtovává se částka ze sl. 1! A pokud je rozdíl mezi sl. 1 a sl.2 pak měl chtít FÚ přílohu k opravám. Penále žádné nebude, protože jak jsem už psala, k zaplacení se vyúčtovává se částka ve sl.1 .

• 17. 3. 2013 11:15

Ano, sloupec 1 je správně, jen u jednoho měsíce je ve sloupci 2 dvojnásobná částka. Teď už to chápu a budu muset udělat dodatečné a posunout všechny měsíce. Fú se neozval.
      Moc děkuji, jste zlatá
      pěknou neděli
      Jarka

• 17. 3. 2013 11:31

Není zač. Taky přeju hezkou neděli.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).