Hlavní navigace

Výdaje paušálem

  • (neregistrovaný) 89.102.76.---

    17. 3. 2013 20:51

    Mám příjmy ze zaměstnání a k tomu "Smlovu o výkonu činnosti odborné správy lesů"(s obcí) nemá živnostenský list, v prosinci jsem dostall sjednanou odměmu a musím podat daň. přiznání. Příjmy dle par.10. Mohu uplatnit výdaje ve výši 80% ?
    Děkuji za odpověď a přeji hezký den

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 3. 2013 21:10

      P.C. (neregistrovaný) 89.190.74.---

      Re: výdaje paušálem
      Pokud takovou činnost děláte pravidelně a soustavně, daní se dle §7 a živnostenský list je nutný.

      §10 zahrnuje i "příjem z příležitostných činností". Nedokážu odhadnout, zda se to na vás vztahuje, ale jisté je, že nelze uplatnit výdaje 80% a nejspíš budete danit celý příjem.

    • 17. 3. 2013 21:19

      Zuzik (neregistrovaný) 194.228.32.---

      Re: výdaje paušálem
      Já osobně bych se spíš zeptala na obci, jestli mu tu odměnu danili, což bych si tipla že ano...pokud ano, pak by to byl souběh závislých činností-zaměstnání a musel by si podat DP ale nikoliv podle §10,ale jako od dvou zaměstnavatelů podle §6.

    • 17. 3. 2013 21:42

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: výdaje paušálem
      Pokud má licenci, tak by to mohl být příjem podle ZDP § 7
      c) příjmy z jiného podnikání podle zvláštních předpisů,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).