Hlavní navigace

Zdravotní pojištění cizinci

• (neregistrovaný) 5.104.16.---

18. 3. 2013 15:05

Dobrý den, moc prosím o radu někoho, kdo má zkušenosti s podnikáním cizinců v ČR. Paní z Ukrajiny podniká už druhým rokem v ČR, dosud měla komerční zdravotní pojištění u Slavie. V roce 2012 dostala trvalý pobyt a u VZP se přihlásila k veřejnému zdr.pojištění. Nevím jak má být správně vyplněn přehled na VZP za rok 2012. Celkem v roce 2012 podnikala 9 měsíců, z toho 8 měsíců byla u Slavie a 1 měsíc u VZP. Dle mně poskytnutých informací by v přehledu měla uvést počet měsíců podnikání 1, tj. pouze ten, který byla u VZP pojištěna. Bohužel je to pro ni dost nevýhodné, má základ daně cca 100 tis a vyjde jí velký nedoplatek.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 3. 2013 20:59

Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

Re: Zdravotní pojištění cizinci
      ř. 4 - 9 měsíců činnosti
      ř. 5 - 1 měsíc pojištěna u VZP
      ř. 6 - pokud vyplňujete ineraktivní formulář, tak zapište 9 měsíců platnosti MVZ, i když to není pravda. Při uvedení 1 měsíce se na ř. 16 doplní částka 750,- Kč a nejde přepsat. Správná výše pojistného na ř. 16 je 1.697,- Kč.

Jestliže má rozdíl příjmů a výdajů 100 tis. Kč za 9 měsíců podnikání, tak je pod minimálním měsíčním vyměřovacím základem. Pokud zaplatila VZP minimální zálohu za 1 měsíc, tak nebude nic doplácet.

• 19. 3. 2013 13:19

mm31 (neregistrovaný) 5.104.16.---

Díky moc za odpověď, já jsem si to myslela stejně, bohužel na informačním serveru VZP mi řekli, že bych měla za 1 měsíc u VZP odvést zdr.pojištění de facto z celého základu daně, tj. 100 tis. Můžu se zeptat, jestli jste už někomu takový přehled podávala a zda to v pořádku prošlo? Předem dík za odpověď.

• 19. 3. 2013 15:58

Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

To je blbost. Kdyby podnikala 1 měsíc, tak ano, ale ona má 9 měsíců činnosti. Podávala jsem asi před 4 lety, Ivan přecházel od Slavie k Vojenské ZP. Zaplatil pojistné z rozdílu P a V, který v průměru připadal na 1 měsíc činnosti. Prošlo to v pořádku.

• 20. 3. 2013 12:23

mm31 (neregistrovaný) 5.104.16.---

Ještě jednou díky za radu. Přeji krásné jarní dny. Monika

• 16. 5. 2013 10:07

pavaltko (neregistrovaný) 90.182.248.---

Dobrý den,
      2. dubna 2013 uvádí Pojišťovna VZP, a.s., do prodeje nové zdravotní pojištění pro cizince s názvem Komplexní zdravotní pojištění cizinců EXCLUSIVE. Tato novinka znamená přelom v oblasti komerčního zdravotního pojištění cizinců. Poprvé v historii si cizinci mohou sjednat komerční zdravotní pojištění ve stejném rozsahu, jakým disponují i čeští občané ve veřejném zdravotním pojištění.

http://www.trijednicky.cz/produkt-mesice/zdravotni-pojisteni-cizincu?strana=1

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).