Hlavní navigace

Odpis zůstatkové ceny auta v přiznání

• (neregistrovaný) 192.162.96.---

18. 3. 2013 18:03

v roce 2012 jsem prodala auto a zároveň koupila nové, vedu DE, neplátce DPH. Kam v přiznání odpis zůstatkové ceny prodaného auta a kam paušál na auta? Patří to do uzávěrkových operací a v přiznání se to tedy objeví jen v rámci výdajů nebo se to uvádí do tabulky E? Vyjde mi ztráta, takže kdybych to uvedla do tabulky E, bylo by to pro FÚ zřetelnější. Díky

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 3. 2013 19:18

kikadika (neregistrovaný) 88.102.219.---

Re: odpis zůstatkové ceny auta v přiznán
      Ano, také bych uvedla do tabulky E jako položky snižující základ daně bez pohybu financí. Je to zřetelné a výsledná daň vyjde stejně.kikadika

• 19. 3. 2013 8:10

alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

tabulka E slouží hlavně pro FO vedoucí účetnictví
      ZC a paušál uvedete do uzávěrkových operací
      u paušálu je to uvedeno v informaci MF - viz
      http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/legislativa_metodika_10366.html?year=PRESENT
      pokud vám vyjde ztráta, nemusíte uplatňovat paušál, zbytečně si prodlužujete lhůtu pro doměření daně

• 19. 3. 2013 8:14

jarkap (neregistrovaný) 93.89.145.---

díky za vaše odpovědi. Jak to myslíte s tou lhůtou pro doměření daně. Ztrátu můžu přeci následující roky odečítat od zisku.... Normálně mám zisky (ne veliké, jedná se o vedlejší činnosti), ale teď s tím prodejem auta vznikla ztráta, protože se prodalo za hodně nízkou cenu a zůstatková cena byla vysoká...

• 19. 3. 2013 8:42

alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

ztrátu můžete odečítat 5 let od základu daně, ale prodlužuje se lhůta pro doměření daně, kdybyste za r. 2012 neměla ztrátu může Vám FÚ doměřit daň do 31.3.2016
      pokud máte ztrátu, tak se lhůta prodlužuje o 5 let (ztrátu můžete uplatnit naposledy za r. 2017), takže i lhůta se prodlužuje do 31.3.2021)
      jestliže je ale ztráta způsobena hlavně ztrátou z prodeje auta, tak se s tím nedá nic dělat

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).