Hlavní navigace

Spolupracující osoba

  • (neregistrovaný) 89.203.137.---

    19. 3. 2013 10:10

    Prosím, jak se konkrétně provede uplatnění mě, jako spolupracující osoby v manželově podnikání (OSVČ)? Kdy je to výhodné provést? Moc děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 3. 2013 11:35

      Maxx (neregistrovaný) 89.103.220.---

      Re: Spolupracující osoba
      Musíte být vedena jako spolupracující osoba na OSSZ a ZP, přihlášena na FÚ.

      Prakticky se to provede tak, že manžel rozdělí příjmy i výdaje na 2 části - jednu převede Vám a jednu si nechá. POdrobnější info v § 13 zákona o dani z příjmů.

      Pozor - jako spolupracující osoba musíte platit zálohy na OSSZ a ZP (pokud tedy nepobíráte třeba rodičák).

      Výhodné - to je na delší diskuzi a k tomu jste uvedla málo informací. Možnost mě nějaká napadá, ale třeba pro Vás by nebyla žádná (málo informací).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).