Hlavní navigace

Přenes.daň povinnost-závora

 • 217.66.176.---

  13. 2. 2012 15:43

  Prosím o konzultaci : naše právnická osoba od subdodavatele pořídí dodávku v přenesené daňové povinnosti.
  Jedná se o dodávku a montáž přijimačů a ovladačů do závory na parkovišti, aby ji pomocí ovladačů mohli ovládat ti co budou mít oprávnění na daném parkovišti parkovat. Závora samotná byla postavena subdodavatelem loni, kdy přenes.daň.povinnost neplatila.
  Naše právnická osoba tuto subdodávku dále přefakturovává v přenesené daň.povinnosti konečnému spotřebiteli, plátci DPH, který má nakupovanou službu pro svoje ekonomické činnosti. Tento konečný spotřebitel ovšem přenesení daňové povinnosti napadl a žádá vystavení fa. s DPH. My se domníváme, že postupujeme správně, když dph přenášíme.
  Prosím o Vaše stanovisko.
  Děkuji Renata

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 2. 2012 20:07

   bez přezdívky

   Subdodavatel Vám závoru fakturoval v roce 2011. Byla nutná ještě nějaká kompletace, který bránila dodávku vyfakturovat v roce 2011. Pokud bylo třeba ještě nějaké dodávky, potom je v pořádku jeho přefakturace v roce 2012. Pokud bylo vše kompletní, mělo být fakturováno v roce 2011.

  • 15. 2. 2012 23:44

   bez přezdívky

   v případě dotazu na závoru se mi jednalo o ujištění, zda v roce 2012 je fakturace v přenesené daňové povinnosti správná.
   Jak jsem zjistila tak se instalace týkala přijímačů a ovladačů pro větší množství uživatelů, než na kolik byl předchozí systém závory nastaven. Prosím o sdělení, zda fakturace v roce 2012 je správná v přenes.daň.povinnosti.
   Děkuji Renata

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).