Hlavní navigace

Prodej domu-prosím

  • (neregistrovaný) 90.177.111.---

    20. 3. 2013 7:32

    Manžele prodali dům( společné jmění manželů), nebydleli v něm. Muž v něm podnikal, měl ho v majetku. Před prodejem byl z majetku vyňat a následně prodán.Jak to bude s daní z příjmu u obou? Příjem z prodeje přizná každý půl? A manželka je osvobozena, když dům vlastnila déle než pět let? Muž musí zdanit? Je to tak?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 3. 2013 10:31

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Prodej domu-prosím
      Musíte se řídit § 10/2 ZDP- příjmy z prodeje majetku v SJM, který byl u jednoho z nich zahrnut v OM zdaňuje celý ten manžel, který ho měl v OM. Ve vašem případě celý příjem zdaní manžel, může dát do výdajů případnou ZC tohoto majetku ( §10/5 ZDP)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).