Hlavní navigace

Nárok na slevu

  • (neregistrovaný) 82.202.104.---

    20. 3. 2013 7:59

    Nejsem biologický otec dítěte. S matkou dítěte jsme již 15 let manželé. Po celou dobu si uplatňuji nárok na slevy našeho společného dítěte i dítěte manželky.
    Manželka na syna z prvního manželství nárok na slevu neuplatňuje.
    Postupujeme správně, když nejsem zapsaný v rodném listě dítěte, ale jsme manželé a bydlíme od jeho narození ve společné domácnosti?
    Po čtení diskuzí si nejsem jistý. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 3. 2013 8:03

      RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

      Re: Nárok na slevu
      ano,postupujete dobře. Vzhledem k tomu, že jste manželé, můžete daňové zvýhodnění na vyženěné dítě uplatňovat, i když nejste v jeho rodném listu. Kdybyste nebyli manželé, tak byste nemohl, v tom případě byste musel být zapsaný v jeho RL.

    • 20. 3. 2013 8:36

      le (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Nárok na slevu
      P. Renato, nevíte, který § tuto problematiku řeší? Mám tu totiž zaměstnance, který žije s přítelkyni, která má z prvního manželství dítě a on chce na toto dítě uplatňovat daňové zvýhodnění. Doposud byl OSVČ a prý si vždy dítě v DP uplatňoval a FÚ mu vyplacel peníze. Dokonce mi donesl ukázat kopii DP, kde dítě opravdu má zapsané, ikdyž není otcem a nejsou manželé. Samozřejmě vím, že to je špatně. Chci mu argumentovat zákonem, ale nevím, kde to mám najít. Moc děkuji.

    • 20. 3. 2013 8:39

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Nárok na slevu
      § 35c)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).