Re: úroky z úvěrů
dle mého názoru nemůže, pročtěte si §15 ods. 3 a 4 zákona o daních z přijmu, tam jsou uvedeny případy, kdy si může úrok z úvěru uplatnit.
Re: úroky z úvěrů
Úvěr je na opravu domu - to je bytová potřeba dle § 15 odst. 3e ZDP.
U písmene e) není podmínka vlastnictví stanovena. A u bytové potřeby u písmene e) je podmíka užívání bytové potřeby k trvalému bydlení splněna , pokud bytová potřeba slouží k trvalému bydlení poplatníka, druhého z manželů , potomků, rodičů nebo prarodičů obou manželů. Což je taky splněno. Trvám na tom, že uplatnit lze.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Změny, které přináší rok 2026 do oblasti zaměstnávání
Velký rozcestník změn v roce 2026, které se týkají podnikatelů
Nová sleva na sociálním pojistném v roce 2026
Konec roku rozhoduje: Špatně načasovaná platba daně či pojistného vyjde draho
Více než 1100 korun za to, že vám dají důchod. Přitom nemusíte platit nic
Od sedel po originální brýle. Přinášíme 10 zajímavých příběhů podnikatelů za rok 2025
20. 3. 2013 8:23
Dobrý den, vím, že je již po termínu 15.2., ale přesto jsem se chtěla zeptat, ať to můžu zaměstnanci říct, jak se má zachovat příští rok.
Zaměstnanec má úvěr, ve kterém je dlužník jeho manželka a on je spoludlužník (manželka je na rodičovské dovolené). Úvěr mají na opravu domu manželčiných rodičů, zaměstnanec s manželkou žijí někde jinde. Na výpisu z LV jsou uvedeni pouze rodiče.
Může v tomto případě zaměstnanec uplatnit úroky z úvěrů do ročního zúčtování ?(teď už je pozdě, ale příští rok).
moc děkuji