Hlavní navigace

Roční zúčtování daně a daňové přiznání

• (neregistrovaný) 88.103.163.---

20. 3. 2013 14:03

Dobrý den, prosím o radu - v zaměstnání jsem si nechal udělat roční vyúčtování daně za r. 2012, kde jsem si uplatnil i úroky z úvěru ze stavebního spoření. Přeplatek na dani už jsem dostal ve výplatě za únor. Nevěděl jsem, že si to nesmím nechat udělat, protože mám ještě živnost a musím podat daňové přiznání (v živnosti jsem měl za r. 2012 ztrátu). Poradí mi někdo, co teď mám dělat? Díky.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 3. 2013 14:07

v.e.n.d.y.

Re: Roční zúčtování daně a daňové přizná
      Nechat si v zaměstnání vystavit Potvrzení o zdanitelných příjmech, kde bude zaškrtnuto, že provedli roční zúčtování a s jakým výsledkem, a podat daňové přiznání. I když Vám vyšla ztráta, musíte uvést své příjmy a výdaje a také přehledy na sociální a zdravotní pojišťovny.

• 20. 3. 2013 14:26

neznalec (neregistrovaný) 88.103.163.---

Děkuji, vím, že do přiznání musím zahrnout všechny příjmy. Myslel jsem, že v zaměstnání budu muset nechat zrušit to roční zúčtování, vrátit přeplatek na dani a vše zahrnout do přiznání. Pokud to jde i tak, jak popisujete, je to jednodušší. Díky.

• 10. 4. 2013 11:49

LLLL (neregistrovaný) 194.213.34.---

Mám prosím k tomuto tématu ještě dotaz. Do jaké kolonky do daňového přiznání vepíši přeplatek na dani z ročního vyúčtování?
      Moc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).