Hlavní navigace

Sdružení a tabulka DE

  • (neregistrovaný)

    20. 3. 2013 14:41

    Dobrý den,
    prosím o radu, vyplňuji daňová přiznání pro sdružení dvou osob. Vše tedy dělím dvěma, ale nevím, jak vyplnit tabulku DE. Můžete mi prosím poradit? Dle mého selského rozumu by měla být pro oba stejná, ale jistá si tím nejsem.
    moc díky
    Jana V.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 3. 2013 19:19

      Pavel S. (neregistrovaný)

      Re: Sdružení a tabulka DE
      ohledně tabulky také nevím.... nevíte jestli mohu použít výdaje paušálem? Sdružení mě dodalo pouze vydané faktury.Zpracovávám sdružení letos poprvé , děkuji za pochopení a omlouvám se

    • 20. 3. 2013 20:10

      . (neregistrovaný)

      Re: Sdružení a tabulka DE
      Jeden účastník sdružení vede DE za celé sdružení
      Dle mého názoru pouze tento účastník bude vyplňovat tabulku D. ve svém daňovém přiznání
      Na ostatní "pouze" převede příjmy a výdaje

      Doporučuji přečíst článek
      Vedení daňové evidence v případě sdružení podnikatelů bez právní subjektivity, Autor Hana Kovalíková
      Hlavně dole Stanovisko MF

    • 20. 3. 2013 23:18

      fis (neregistrovaný)

      Re: Sdružení a tabulka DE
      Již několik let vše rozděluji i v tabulce na podíly, které mají účastníci sdružení. Jedno sdružení jsem převzala a paní účetní to tak dělala také.

    • 21. 3. 2013 7:48

      . (neregistrovaný)

      Re: Sdružení a tabulka DE
      Právě proto jsem doporučila ten článek, je v tom dle mého názoru pěkný chaos. Jak ze článku vyplývá, tak někteří správci daně to chtějí, jak píšete. MF to chce zase jinak a v důsledku bude záležet na tom, jak se paní kontrolorka vyspí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).