Hlavní navigace

Rezerva § 9

  • (neregistrovaný) 88.208.94.---

    20. 3. 2013 23:09

    Dobrý den,
    pronajímám vlastní dům a chtěla bych si vytvořit rezervu na opravu.
    Příjmy daním dle § 9.
    Příjmy jsou 1,2mil. Výdaje 330tis..
    Výdaje paušálem 360tis.

    Ale pokud bych si vytvořila rezervu ve výši 500tis., tak musím připočítat k výdajům 330tis. a nemůžu uplatnit paušál, a do řádku 202 daňovéh přiznání bych uvedla 830tis.
    Je dále ještě třeba někde něco uvést?

    Prosím o potvrzení, případně radu jak dále postupovat.
    Dělám to poprvé a nejsem si jistá...
    Děkuji moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 3. 2013 8:02

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: rezerva § 9
      a prostudovala jste si dobře §7 zákona o rezervách - částku musíte převést na zvláštní účet a splnit i další podmínky?

    • 21. 3. 2013 8:04

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: rezerva § 9
      Pozor na to, že peníze ve výši rezervy na 1 rok musíte mít uloženy na zvláštním účtě v bance,také nelze tvořit rezervu jen jedno zdaňovací období. Musíte mít kalkulaci výše rezervy a podléhá inventarizaci a podmínky čerpání a rozpuštění nutno splnit. Jukněte na § 7 zákona o rezervách 593/1992 Sb.

    • 21. 3. 2013 8:38

      fis (neregistrovaný) 88.208.94.---

      Re: rezerva § 9
      Ano, myslím, že jsem snad vše splnila.
      Účet mám, už i převedené peníze.
      Kalkulaci od dodavatele také, a tvořila bych 2roky, takže jsem tam poukázala přesně polovinu.
      Na paragraf jsem se dívala, ale pro laika je to někdy kostrbaté.
      Všem však děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).