Hlavní navigace

Kontrola ze živnosťáku - zkušenosti

• (neregistrovaný) 178.77.195.---

21. 3. 2013 12:19

Dobrý den,
    přišlo mi dnes oznámení o kontrole PROVOZOVNY ze ŽÚ (už za 5 dní).
    Jsme malinké s.r.o., sídlíme v bytě kde nebydlíme (nebydlí tam nikdo, držím ho pro dceru, manžel tam má trv. bydliště a s.r.o. je psané na něj).
    Zřídila jsem tedy provozovnu v rodinném domě, kde bydlíme. Dělám překlady, obrat 200tis.za rok, náklady na "provozovnu" si nedáváme do účetnictví. Mám vlastně jen stůl s počítačem v obýváku.
    Prosím o radu - co všechno mi budou kontrolovat? Dům je náš, vlastnicvtí prokážu, je z roku 1942, kolaudaci nemám?! To ani nevím kde hledat?! Faktury mají vše co mají mít, označení je také v pořádku.
    Mám připravit asi účetnictví, smlouvy, jsem zároveň zaměstnanec - ale oficiálně na na rodičovské a překládá manžel, ten si nic nevyplácí.
    Prý musíme mít požární a poplachové směrnice, hasičák, nouzové východy, školení bezpečnosti a ochrany při práci . Pokud máme pod volnou živností přesný výpis živností tak prý musím vykazovat činnost jinak dostanu pokutu za nezrušení.
    Jde mi z toho hlava kolem.
    Prosím - prošel jste někdo takovou kontrolou? Je to tak?
    Děkuji moc, Bára

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 3. 2013 13:30

danka08 (neregistrovaný) 217.112.161.---

Re: Kontrola ze živnosťáku - zkušenosti
      Jsme malá s.r.o. a na udaní sousedů jsme měli kontrolu z živnostního - chtěli vidět listinu firmy - zápis v OR, seznam zaměstnanců - jinak nic, protože žinost. úřad akorát vydává živnost a úředníci přece nerozumí účetnictví atd., ale může být důležitý úředník, tak ho odkážte na FU, že tam vše mají.
      Jo kancelář máme doma, tak se akorát podívali, kde to vůbec je.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).