Hlavní navigace

Paragraf 10 prosim specha

  • (neregistrovaný) 37.188.225.---

    21. 3. 2013 22:14

    V roce 2012 jsem prodala dum za 1 000 000 ale je stanoven splat kslendar takze fakticky jsem v roce 2012 dostala 10 000 co mam zdamit jakou castku ? Porizovaci cena domu byla 997 000

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 3. 2013 23:23

      hannka11 (neregistrovaný) 90.177.209.---

      Re: paragraf 10 prosim specha
      prosim budu postupovat tak, ze za rok 2012 si uplatnim
      prijmy 10 000
      vydaje 997 000
      dilci zaklad podle par. 10 bude 0


      v roce 2013 bude prijem 120 000
      vydaje 997 000
      dilci zaklad nula?
      a nebo uz budou vydaje 987 000 protoze 10 000 jsem si uplatnila uz v roce 2012?

      takze pak dodaneni 3 000 bude az nekdy hodne v budoucnu, az bude cely dum splacen?
      chapu to spravne?

    • 22. 3. 2013 9:18

      xyz (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: paragraf 10 prosim specha
      Záleží na tom jak dlouho jste dům vlastnila. Podle § 4 zákona 586/1992 Sb je prodej domu osvobozen od daně z příjmu pokud jste v něm měla bydliště nejméně 2 roky bezprostředně před prodejem, nebo po dobu kratší ale použijete získané prostředky na uspokojení bytových potřeb. Potom prodej domu podléhá pouze dani z převodu nemovitostí.

    • 22. 3. 2013 9:24

      xyz (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: paragraf 10 prosim specha
      Ještě dodatek. Pokud nesplňujete podmínku podle § 4, mám dojem, že zdaníte teď hned pouz ty 3000 o které prodejní cena převýšila pořizovací cenu a bude věc vyřízena. Počkejte si ještě na další názor.

    • 22. 3. 2013 13:41

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: paragraf 10 prosim specha
      Je to trochu jinak- v roce 2012 příjem 10 000 a proti tomu výdaje 10 000, ZD=0, v dalších letech dtto, přijatý příjem proti tomu výdaj max. ve stejné výši, takže vlastně ten rozdíl zdaníte až v posledním roce, kdy vám poplyne příjem z prodeje, vše je v §10/5 ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).