Hlavní navigace

Vyúčtování od SVJ - analytická evidence

• (neregistrovaný) 217.117.213.---

22. 3. 2013 8:35

Prosím,

žádali jsme SvJ, aby nám udělalo roční vyúčtování dl. záloh (fond oprav). Jsme majiteli BJ. Bohužel - pro mě jako laika - nakonec zaslali analytický přehled za celý panelový byt, kde BJ máme. Je tam přehled účtů 955, 544,518,511 a 521. Jak z toho vyčíslit náš náklad, který si potřebuji dát do účetnictví, abych mohla udělat DzPPO. Jsem začátečník a nevím si s tím moc rady.
    ostatní SVJ, kde vlastníme nějakou BJ nám poslali přímo vyčíslen náš náklad v daném roce.

Moc děkuji
    Gábina

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 3. 2013 12:12

pet.1 (neregistrovaný) 194.228.32.---

Re: vyúčtování od SVJ - analytická evide
      Musí vám dát rozpis na každého vlastníka dle jeho čl. podílu
      - náklady na jed.vlastníka
      - zdanitelné příjmy na vlastníka /pokud existují zd.příjmy /
      - konečný zůstatek dlouh.zálohy na opravy na jed.vlastníky
      Alespoň já to takto předávám :-)

• 22. 3. 2013 12:22

GábinaA (neregistrovaný) 217.117.213.---

Škoda, že jsem nenarazila na vás :). Bohužel při podání naši žádosti, zda-li by nám to udělali na nás koukali jak z jara, že se to nedělá a nikdo to po nich nikdy nechtěl. Nakonec nám poslali tuto analytiku. Manžel to nějak rozpočítal na náš podíl - zda správně ale netušíme. Opravdu nejsem účetní a moc se v tom nevyznám. Chci se ještě zeptat. Pokud nám přijde od SVJ vyúčtování - jednak na služby (teplo, SV a TV a ost.) a pak na "FO", měla bych mít nárok si dát do nákladů i částky spojené se správou, odměny funkcionářům atd., které nikde vyúčtovány nejsou. Je tomu tak??

gábina

• 22. 3. 2013 22:45

GábinaA (neregistrovaný) 217.117.213.---

Ano

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).