Hlavní navigace

Do příjmu manželky i srážková daň?

  • (neregistrovaný) 193.86.121.---

    22. 3. 2013 9:23

    Dobrý den, prosím, do limitu 68000Kč se počítá i příjem, který měla manželka na DPP, ale byl do 5000 a byla tam srážková daň.....nejsem si jistý, děkuji. A ev. co doložit?Potvrzení o příjmech nedostane, to je prý jen o zálohové daní, tak nevím?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 3. 2013 9:29

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: do příjmu manželky i srážková daň?
      Do příjmu manželky nepatří jen příjmy zdaněné zálohovou daní. Tam patří veškeré příjmy, odstupné, důchody, mateřská.....Pokud si přečtete § 35ba odst. 1 písmeno b) ZDP, tak tam máte vypsáno, co se do příjmu nepočítá. Vše ostatní se zahrnuje do příjmů manželky.

    • 22. 3. 2013 9:29

      RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

      Re: do příjmu manželky i srážková daň?
      ano, tam se počítají veškeré příjmy, na dani nezáleží. Patří sem i nemocenská, důchod, podpora v nezaměstnanosti, pen.pomoc v mateřství. Nic se nedokládá, pouze se manželka, pokud splňuje ten příjem do 68 tis, vyplní

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).