Hlavní navigace

Sleva na manželku - osvobozený příjem

• (neregistrovaný) 178.77.244.---

23. 3. 2013 9:26

Započítává se do vlastního příjmu manželky ( 68000) - příjem za prodej pole, který je osvobozen od daně - vlastníla je více než 5 let

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 3. 2013 9:30

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Re: sleva na manželku - osvobozený příje
      ano, příjem je sice osvobozen od daně, ale počítá se jako příjewm manželky

ze stránek mfcr.cz:
      Příjmy, které se do příjmů manžela či manželky zahrnují (namátkový výčet, často chybně uplatňovaných):

veškeré příjmy „v hrubém“!!
      Od zaměstnavatele, z podnikání, z nájmu…
      včetně příjmů od daně osvobozených např. prodej nemovitosti, auta, cenných papírů
      všechny druhy důchodů
      nemocenská
      náhrada mzdy při pracovní neschopnosti
      ošetřování člena rodiny
      podpora v nezaměstnanosti
      peněžitá pomoc v mateřství

• 23. 3. 2013 9:40

Anežka (neregistrovaný) 178.77.244.---

zaměstnanec mi přinesl čestné prohlášení, že manželka neměla příjem vyšší než je 68 tis. Roční zúčtování již bylo provedeno. Nyní si manželka uvědomila , že měla výše uvedený příjem za prodej pole. Musím nyní vydat potvrzení o provedeném ročním zúčtování a musí oba dva podat daňové přiznání.
      Mám doložit i to čestné prhlášení k jejím daňovým přiznáním, že jsem roční zúčtování udělala správně.

• 23. 3. 2013 9:42

v.e.n.d.y.

Potvrzení vystavte, musí podat DP. Potvrzení si nechte založené u Vás pro případnou kontrolu. K DP bych nic nepřikládala.

• 23. 3. 2013 9:58

Anežka (neregistrovaný) 178.77.244.---

manželka také musí podat daňové přiznání, když se jedná o osvobozený příjem a žádný jiný neměla?

• 23. 3. 2013 10:08

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

manželka nemusí, proč by, ona to má správně, podat DP musí jenom manžel, tem má chybu ve slevě na manželku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).