Hlavní navigace

Výdajový paušál na auto

• (neregistrovaný) 194.212.22.---

23. 3. 2013 12:56

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám udělat dańové přiznání paní, která zprostředkovává půjčky do domácností, používá auto jak pro soukromé tak pracovní cesty, může použít tedy paušál 4000,--/měsíc za auto (bez dalších nároků na náklady spojené s užíváním osobního automobilu) nebo se ji mám počítat s ujetýma km? Pokud by uplaňovala paušál 4000/měsíc je povinna schovávat doklady od benzinu? zbytek nákladů bude dle účtenek (poštovné, telefon, kancelářské potřeby). Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 3. 2013 14:51

Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

Re: výdajový paušál na auto
      A auto je zařazeno v OM nebo ne? Pokud je v OM, může si dát do nákladů i třeba opravy apod. Účtenky od PHM a parkovného samozřejmě schovávat nemusí, protože PHM a parkovné je obsaženo právě v tom paušálu. Smysl paušálu je právě ten, že nemusí vést knihu jízd, takže žádné vykazování ujetých km...

• 23. 3. 2013 14:52

Jo a ještě, určitě musí platit silniční daň a tu si dá do nákladů určitě...

• 23. 3. 2013 15:42

Vimi (neregistrovaný) 194.212.22.---

pokud bude náklady uplatňovat dle ujetých km + spotřeba (3,70 a 34,90 sazba), pak vede knihu jízd, ale už si do nákladů nedá silniční daň, dálniční známku a nebo parkovné, že? děkuji

• 23. 3. 2013 16:02

Silniční daň si do nákladů dá. Ostatní výdaje na fyzický provoz vozidla ne (v té základní sazbě za ujetý kilometr jsou zahrnuty např. amortizace, pneu, výměna oleje, pojištění...) Ale tento systém náhrad lze uplatnit jen u soukromého vozidla použitého pro podnikání (proto jsem se ptal, jestli je auto v OM nebo ne). Ale hlavně to nejdůležitější - pokud bude uplatňovat paušál na dopravu (těch výše zmiňovaných 4000/měsíc), tak si jaksi už náhradu za ujeté km uplatnit nemůže.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).