Hlavní navigace

Nesouhlasí 321, 311

• (neregistrovaný) 194.228.20.---

23. 3. 2013 14:08

dobrý den, prosím o radu, nezkušená účetní převzala účetnictví po jiné účetní a ťeď zjistlia, že ji nesedí 321, 311.... z roku 2011 a tím pádem ani v roce 2012, co s tím, lze to nějak opravit? Pracuje v pohodě.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 3. 2013 14:17

v.e.n.d.y.

Re: nesouhlasí 321, 311
      Sednout a hledat proč. Vím, strašná práce, ale saldo je nutné kontrolovat častěji, ne jen při roční závěrce, přišla by na to mnohem dříve...

• 23. 3. 2013 14:52

anonymm (neregistrovaný) 188.134.231.---

Souhlasím s v.e.n.d.y., hledat a hledat, vzít měsíc po měsíci kontrolovat. Pokud nesouhlasí o stejnou částku, je špatně zaúčtováno mezi 321 a 311, ale to by bylo to nejlehčí.

• 23. 3. 2013 14:54

xxxx (neregistrovaný) 194.228.20.---

děkuji za odpověď, ona ani něvěděla, že něco takového je. V poslední době se mi docela stává, že se setkávám s lidmi,kteří si účetnictví vedou sami a dělají i závěrky (mluvím hlavě o PO) a neví o tom ani nicl. Např. můj známý mi volal, že by potřeboval se mě zeptat, proč jednou u úhrad faktur je 211 a někdy 221. Aele jště k mému dotazu, mě taky zajímá, když bude hledat chybu z roku 2011, který je už uzavřený, jestli do toho lést, jestli nějak opravovat přiznání a posílat znovu.... ani nevím,jeslti to pohoda umožňuje, když je uzamknutá. S pohodou pracuji,ale vždycky jsem měla všechno vyčištěné, tak jsem to nikdy nepotřebovala. A děkuji pani vendy za rady i jiným otázkám,vaše odpovědi si moc ráda čtu, protože je fakt vidět, že máte zkušenosti a víte o čem mluvíte a hlavně odpovídáte jasně, stručně, takže to každý pochopí

• 23. 3. 2013 15:08

v.e.n.d.y.

Děkuji Vám za ta slova, doba je zlá, vzala bych nějaké poradenství, z kterého by byly i nějaké finance, nikdo mě totiž 3 roky před důchodem nezaměstná:-))) A tak píši sem, i když z toho mám jen dobrý pocit. Ještě jednou díky!

• 23. 3. 2013 15:13

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

>>>dobrý den, prosím o radu, nezkušená účetní převzala
      >>>účetnictví po jiné účetní a ťeď zjistlia, že ji
      >>>nesedí
      >>>321, 311.... z roku 2011 a tím pádem ani v roce 2012,
      >>>co s tím, lze to nějak opravit? Pracuje v pohodě.
      >>Sednout a hledat proč. Vím, strašná práce, ale saldo
      >>je nutné kontrolovat častěji, ne jen při roční
      >>závěrce,
      >>přišla by na to mnohem dříve...
      >děkuji za odpověď, ona ani něvěděla, že něco takového
      >je. V poslední době se mi docela stává, že se setkávám
      >s lidmi,kteří si účetnictví vedou sami a dělají i
      >závěrky (mluvím hlavě o PO) a neví o tom ani nicl. Např.
      >můj známý mi volal, že by potřeboval se mě zeptat, proč
      >jednou u úhrad faktur je 211 a někdy 221. Aele jště k
      >mému dotazu, mě taky zajímá, když bude hledat chybu z
      >roku 2011, který je už uzavřený, jestli do toho lést,

Určitě ne, pouze přes opravy v následujících letech. Nelze měnit již schválené účetnictví

>jestli nějak opravovat přiznání a posílat znovu....
      >ani nevím,jeslti to pohoda umožňuje, když je uzamknutá.
      >S pohodou pracuji,ale vždycky jsem měla všechno
      >vyčištěné, tak jsem to nikdy nepotřebovala. A děkuji pani
      >vendy za rady i jiným otázkám,vaše odpovědi si moc ráda
      >čtu, protože je fakt vidět, že máte zkušenosti a víte
      >o čem mluvíte a hlavně odpovídáte jasně, stručně,
      >takže to každý pochopí

Možnosti
      a. klient práci navíc zaplatí, a pak klidně předělám celé účto třeba 5 let zpátky. Navýšení ceny při rekonstrukci je 150% - 200% normální sazby. Rozdíly se proúčtují v aktuálním roce
      b. klient práci navíc nezaplatí, pak udělám dokladovou inventuru a co nepůjde zdokladovat, zaúčtuji buď do nedaňových nákladů nebo do daňových výnosů - po odsouhlasení a podpisu jednatele společnosti. Rozdíly se proúčtují v aktuálním roce

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).