Hlavní navigace

Úřad práce a zrušení pojistky

  • (neregistrovaný) 94.113.197.---

    23. 3. 2013 19:17

    Prosím, paní je vedena jako uchazeč o zaměstnání. Měla cca 53tis.Kč podporu v nezaměstnanosti. Dnem 14.11.2012 si nechala zrušit pojistku z život.poj. Prosím, může jí manžel si uvést do DaP? A musí danit příjem paní? Děkuji předem. Příjem z pojistky měla 43 tis. Kč a na slevách si zpětně od roku 2001 uplatnila 45768 Kč.. Kam napsat do Dap? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 3. 2013 9:50

      v.e.n.d.y.

      Re: Úřad práce a zrušení pojistky
      Paní musí zdanit slevy, které uplatnila ze ŽP a pak předčasně ukončila smlouvu, tedy celých 45 768,- Kč uvede do §10 bez jakýchkoliv výdajů a dodaní. Příjem z UP se sice nedaní, ale počítá se do příjmů manželky a podle mě i ty dodaňované slevy a pojistka, takže celkový příjem je vyšší než 68 000 a manžel ji v přiznání neuplatní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).