Hlavní navigace

Musím platit silniční dan?

  • (neregistrovaný) 89.102.175.---

    23. 3. 2013 21:17

    Jako OSVČ nemám své osobní auto v majetku firmy. Hodlám jej používat pro podnikání tak 1x týdně a v zimě vůbec. Je možné platit sil. dan jen 25 Kč za den, což by mě ušetřilo peníze nebo jak je to pro mě nejúspornější-abych se vyhla silniční dani.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 3. 2013 8:38

      Mirussinka (neregistrovaný) 89.102.175.---

      Re: Musím platit silniční dan?
      Můžete mi prosím objasnit proč si nemůžu psát cesták a zaplatit za ten den jen 25 Kč silniční dan a dle Vás mám platit sil. dan za celý rok?? Proč??děkuji Mirussinka

    • 24. 3. 2013 8:58

      v.e.n.d.y.

      Re: Musím platit silniční dan?
      Protože 25,- Kč platá pouze zaměstnavatel za soukromé auto svého zaměstnance. OSVČ tujto výhodu použít nemůže.
      Zákon o dani silniční, §5
      (4) V případě podle § 4 odst. 2 písm. a) činí sazba daně 25 Kč za každý den použití osobního automobilu nebo jeho přípojného vozidla, je-li to pro poplatníka (zaměstnavatele) výhodnější.
      a §4
      (2) Poplatníkem daně je rovněž
      a) zaměstnavatel, pokud vyplácí cestovní náhrady svému zaměstnanci 4a) za použití osobního automobilu nebo jeho přípojného vozidla, pokud daňová povinnost nevznikla již provozovateli vozidla,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).