Hlavní navigace

Úroky z úvěru-nelze uplatnit ??

  • (neregistrovaný) 90.180.142.---

    24. 3. 2013 16:32

    Dobrý den, prvně se setkávám s Potvrzením o výši zaplacených úroků z úvěru, kde je sdělení banky: Tento dokument je pouze potvrzením částky, která byla České spořitelně zaplacena jako úroky z úvěru, a to bez ohledu na jeho druh, zajištění, účel či název. Dokument nelze považovat za potvrzení o splnění jakýchkoli dalších, např. zákonem či jiným právním předpisem předepsaných či požadovaných podmínek.
    Česká spořitelna nenese žádnou odpovědnost za další použití tohoto potvrzení. Upozorňujeme, že částku rovnající se zaplaceným úrokům u úvěru lze od základu daně odečíst jen po splnění všech podmínek uvedených v příslušných právních předpisech. Informujete se u správce daně nebo u zaměstnavatele - to mně tedy pomohli ... :-( setkali jste se už s tím? Pro mne z toho vyplývá, že je tam nějaký zádrhel, ale nevím jaký, účel úvěru je uhrazení peněžitých závazků klienta vyplývajích z refinancovaného úvěru, který byl poskytnutý za účelem úhrady nákladů na výstavbu financované nemovitosti. Přitom pokyn D 324 uznává i refinancované úvěry, tak nevím ..., možná vysledovat, zda byla splněna podmínka poskytnutí dle § 15 odst.3 písm. a-h ZDP ?Už jste to prosím řešili?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 3. 2013 19:29

      om (neregistrovaný) 85.207.89.---

      Re: Úroky z úvěru-nelze uplatnit ??
      >Dobrý den, prvně se setkávám s Potvrzením o výši
      >zaplacených úroků z úvěru, kde je sdělení banky: Tento
      >dokument je pouze potvrzením částky, která byla České
      >spořitelně zaplacena jako úroky z úvěru, a to bez ohledu
      >na jeho druh, zajištění, účel či název. Dokument nelze
      >považovat za potvrzení o splnění jakýchkoli dalších,
      >např. zákonem či jiným právním předpisem předepsaných
      >či požadovaných podmínek.
      >Česká spořitelna nenese žádnou odpovědnost za další
      >použití tohoto potvrzení. Upozorňujeme, že částku
      >rovnající se zaplaceným úrokům u úvěru lze od základu daně
      >odečíst jen po splnění všech podmínek uvedených v
      >příslušných právních předpisech. Informujete se u správce
      >daně nebo u zaměstnavatele - to mně tedy pomohli ...
      >:-( setkali jste se už s tím? Pro mne z toho vyplývá,
      >že je tam nějaký zádrhel, ale nevím jaký, účel úvěru je
      >uhrazení peněžitých závazků klienta vyplývajích z
      >refinancovaného úvěru, který byl poskytnutý za účelem
      >úhrady nákladů na výstavbu financované nemovitosti. Přitom
      >pokyn D 324 uznává i refinancované úvěry, tak nevím
      >..., možná vysledovat, zda byla splněna podmínka
      >poskytnutí dle § 15 odst.3 písm. a-h ZDP ?Už jste to prosím
      >řešili?
      Ano mám podobnou zkušenost s Českomoravskou stavební spoř.,text je podobný.V úvěrové smlouvě neuvádějí adresu,kde se daná nemovitost nachází.Údajně si za to částečně ručí zaměstnanec,který doloží LV nemovitosti,které se úvěr týká.Ve spořitelně mají podklady doložené,takže postačí čestné prohlášení zaměstnance,což vlastně podepisuje v prohlášení...
      >

    • 24. 3. 2013 20:30

      beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

      Re: Úroky z úvěru-nelze uplatnit ??
      no já nevím, stále jsem na vážkách ...

    • 24. 3. 2013 21:38

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Úroky z úvěru-nelze uplatnit ??
      Také jsem četla podobný text na potvrzení, a to hypotéka splňovala úplně všechny podmínky pro odpočet úroků ze základu daně.

    • 24. 3. 2013 22:00

      beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

      Re: Úroky z úvěru-nelze uplatnit ??
      MF vydalo D 324, kde sdělilo co je bytovými potřebami a sleduje se i refinancování, ale spíš mi přišlo, že by problém mohl být v původním úvěru, který třeba nesplňuje § 15 odst. 3 písm. a) až h) zákona o daních z příjmů. A účel původního úvěru neznám, proto možná to vyjádření v Potvrzení ... nového úvěru ... ?

    • 25. 3. 2013 6:48

      om (neregistrovaný) 90.179.112.---

      Re: Úroky z úvěru-nelze uplatnit ??
      >
      >>>>>Česká spořitelna nenese žádnou odpovědnost za další
      >>>>>použití tohoto potvrzení. Upozorňujeme, že částku
      >>>>>rovnající se zaplaceným úrokům u úvěru lze od základu
      >>>>>daně
      >>>>>odečíst jen po splnění všech podmínek uvedených v
      >>>>>příslušných právních předpisech. Informujete se u
      >>>>>správce
      >>>>>daně nebo u zaměstnavatele - to mně tedy pomohli ...
      >>>>>:-( setkali jste se už s tím? Pro mne z toho
      >>>>>vyplývá,
      >>>>>že je tam nějaký zádrhel, ale nevím jaký, účel úvěru
      >>>>>je
      >>>>>uhrazení peněžitých závazků klienta vyplývajích z
      >>>>>refinancovaného úvěru, který byl poskytnutý za účelem
      >>>>>úhrady nákladů na výstavbu financované nemovitosti.
      >>>>>Přitom
      >>>>>pokyn D 324 uznává i refinancované úvěry, tak nevím
      >>>>>..., možná vysledovat, zda byla splněna podmínka
      >>>>>poskytnutí dle § 15 odst.3 písm. a-h ZDP ?Už jste to
      >>>>>prosím
      >>>>>řešili?
      >>>>Ano mám podobnou zkušenost s Českomoravskou stavební
      >>>>spoř.,text je podobný.V úvěrové smlouvě neuvádějí
      >>>>adresu,kde se daná nemovitost nachází.Údajně si za to
      >>>>částečně ručí zaměstnanec,který doloží LV
      >>>>nemovitosti,které se úvěr týká.Ve spořitelně mají
      >>>>podklady
      >>>>doložené,takže postačí čestné prohlášení
      >>>>zaměstnance,což vlastně
      >>>>podepisuje v prohlášení...
      >>>no já nevím, stále jsem na vážkách ...
      >>
      >>Také jsem četla podobný text na potvrzení, a to
      >>hypotéka splňovala úplně všechny podmínky pro odpočet
      >>úroků
      >>ze základu daně.
      >Dle pokynu GFŘ D 6 lze za bytovou potřebu považovat i splácení úvěru na splácení následných hypotečních úvěru,či úvěrů na stavební spoření,kterými byly refinancovány předchozí úvěry na financování bytových potřeb podle §15 odst.3 písm. a) až h) zákona.Uplatnila bych.

    • 25. 3. 2013 7:53

      RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

      Re: Úroky z úvěru-nelze uplatnit ??
      Já si myslím, že se takovým prohlášením chce banka zprostit odpovědnosti za uplatnění úroků v případě, kdy by úvěr nesplňoval podmínky pro odpočet z nějakého bance neznámého důvodu. Většinou banka vystavuje potvrzení o zaplacených úrocích s tím, že je lze uplatnit, ale už nemá důvod zkoumat, zda opravdu ty podmínky úvěr splňuje. Banka neví, zda byt dlužník užívá k trvalému bydlení, zda ho vlastní ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).