Hlavní navigace

Paušál na auta - může se střídat?

  • (neregistrovaný) 88.101.58.---

    25. 3. 2013 8:36

    Chtěla bych se zeptat, máme 4 auta,
    na 2 auto použiji paušál 5000,-celý rok,
    na 3. auto použiji paušál 5000,- půl roku,
    můžu dalšího půl roku použít paušál na jiné auto?
    To původní se přestalo používat. Děkuji předem.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 3. 2013 9:14

      v.e.n.d.y.

      Re: Paušál na auta - může se střídat?
      ZDP §24 zt)
      Paušální výdaj na dopravu možno uplatnit nejvýše za 3 vlastní silniční motorová vozidla zahrnutá nebo nezahrnutá do obchodního majetku nebo v nájmu za zdaňovací období nebo období, za které se podává daňové přiznání. V průběhu zdaňovacího období nelze měnit způsob uplatnění paušálního výdaje na dopravu na způsob uplatnění výdajů podle písmene k) a naopak. V měsíci pořízení nebo vyřazení silničního motorového vozidla lze uplatnit poměrnou část paušálního výdaje na dopravu. Využívá-li k dosažení, zajištění a udržení příjmů silniční motorové vozidlo, které je ve společném jmění manželů nebo ve spoluvlastnictví, více poplatníků, mohou si v úhrnu uplatnit paušální výdaj na dopravu nejvýše 5 000 Kč
      ...takže si myslím,že nelze půl roku jedno a půl roku druhé, jak se dotazujete

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).