Hlavní navigace

DE a sdružení

  • (neregistrovaný) 217.112.173.---

    25. 3. 2013 21:29

    Dobrý den,
    můžete mi někdo poradit? Mám živnostníka, vedu mu DE. Minulý rok uzavřel smlouvu o sdružení s jedním živnostníkem, smlouvu mají postavenou tak, že ten druhý si uplatňuje příjmy a výdaje ve výši 90%, ten živnostník, kterému vedu DE zbylých 10%. Chápu dobře §101, že pokud je určen ten první živnostník (90%) že povede DE za sdružení, tak ten druhý nikde nic neuvádí v daňovém přiznání? a daňové přiznání odevzdává jen za svou vlastní činnost? tudíž nikde nic nebudu uvádět?
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 3. 2013 22:23

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: DE a sdružení
      Špatně, druhý živnostník musí "převést" na prvního živnostníka 10% příjmů a 10% výdajů - to vše bude druhý živnostník uvádět v příloze 1. k daňovému přiznání + na druhé straně přílohy bude také uvádět jméno a příjmení druhého člena sdružení a podíly

    • 26. 3. 2013 9:09

      JOLA (neregistrovaný) 217.112.168.---

      Re: DE a sdružení
      Můžu se tedy zeptat, jak to má vypadat? tomu "mému" živnostníku na příloze 1. uvedeu 10% příjmů a 10% výdajů?

    • 26. 3. 2013 9:14

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: DE a sdružení
      Připočítáte to k příjmům a výdajům z jeho živnosti

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).