Hlavní navigace

DPH počítáno z vrchu-poraďte prosím

  • (neregistrovaný) 164.215.124.---

    26. 3. 2013 9:21

    Dobrý den,v přiznání DPH se na ř.č.40 liším 414Kč.Tato částka je složena z přijatých faktur, kde DPH bylo počítáno takzv. z vrchu a ne ze základu daně. FÚ přikládám tabulku, kde tyto rozdíly vysvětluji.Jak mám ale formulovat větu, že DPH bylo počítáno z vrchu?Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 3. 2013 9:24

      v.e.n.d.y.

      Re: DPH počítáno z vrchu-poraďte prosím
      No nevím, z přijatých faktur počítat DPH koeficientem? Ty snad by měly splňovat náležitosti daňového dokladu a mít základ a daň ne? Koeficientem se rozpočítávají paragony v pokladně....

    • 26. 3. 2013 9:38

      Lena157 (neregistrovaný) 164.215.124.---

      v.e.n.d.y.
      Dodavatel nám takto ty faktury poslal, my nic nepřečpočítavali.První uvedl celkovou cenu (včetně DPH) a z toho koeficientem spočítal DPH. Může to takto být?

    • 26. 3. 2013 10:15

      v.e.n.d.y.

      Re: v.e.n.d.y.
      No vidíte a teď nám tu diskusi asi i smazali.....takže znova - ZDPH §29) říká, co musí obsahovat daňový dokald, kopíruji část
      i) jednotkovou cenu bez daně a slevu, není-li obsažena v jednotkové ceně,
      j) základ daně,
      k) sazbu daně,
      l) výši daně; tato daň se uvádí v české měně.
      ...takže uvést celkovou cenu a pak z toho rozpočítávat základ daně je nezákonné, vrátila bych faktury k přepracování

    • 26. 3. 2013 10:21

      ????? (neregistrovaný) 164.215.124.---

      v.e.n.d.y.-moc Vám děkuji za pomoc :-)
      >>>>Dobrý den,v přiznání DPH se na ř.č.40 liším
      >>>>414Kč.Tato
      >>>>částka je složena z přijatých faktur, kde DPH bylo
      >>>>počítáno takzv. z vrchu a ne ze základu daně. FÚ
      >>>>přikládám tabulku, kde tyto rozdíly vysvětluji.Jak
      >>>>mám
      >>>>ale
      >>>>formulovat větu, že DPH bylo počítáno z vrchu?Děkuji
      >>>No nevím, z přijatých faktur počítat DPH
      >>>koeficientem?
      >>>Ty snad by měly splňovat náležitosti daňového dokladu
      >>>a mít základ a daň ne? Koeficientem se rozpočítávají
      >>>paragony v pokladně....
      >>Dodavatel nám takto ty faktury poslal, my nic
      >>nepřečpočítavali.První uvedl celkovou cenu (včetně
      >>DPH) a z
      >>toho koeficientem spočítal DPH. Může to takto být?
      >No vidíte a teď nám tu diskusi asi i smazali.....takže
      >znova - ZDPH §29) říká, co musí obsahovat daňový
      >dokald, kopíruji část
      >i) jednotkovou cenu bez daně a slevu, není-li obsažena
      >v jednotkové ceně,
      >j) základ daně,
      >k) sazbu daně,
      >l) výši daně; tato daň se uvádí v české měně.
      >...takže uvést celkovou cenu a pak z toho rozpočítávat
      >základ daně je nezákonné, vrátila bych faktury k
      >přepracování

    • 26. 3. 2013 10:33

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: v.e.n.d.y.
      ale podle §37 odst. 2 ZDPH lze daň spočítat metodou shora, dostáváme taky takové faktury

    • 26. 3. 2013 10:41

      v.e.n.d.y.

      Re: v.e.n.d.y.
      Ale tam jsou vyjmenované případy, kdy lze uplatnit
      (2) Daň může plátce rovněž vypočítat z úplaty za zdanitelné plnění, která je včetně daně, nebo z částky stanovené podle § 36 odst. 6, která je včetně daně, a koeficientu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).