Hlavní navigace

Dodání zboží do EU a faktura

  • (neregistrovaný) 46.13.198.---

    26. 3. 2013 12:52

    Prosím jak správně postupovat při dodání zboží na slovensko? Zákazník si u nás objednal zboží, zaplatil zálohou a nyní si pro něj osobně přijede.
    Fakturu chce vystavit na firmu.

    Vím, že při dodání zboží do EU fakturuji částku bez DPH. Na co více si dát ještě pozor a na co nezapomnět?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 3. 2013 13:00

      Veronika Š (neregistrovaný) 80.188.3.---

      Re: Dodání zboží do EU a faktura
      Dobrý den,

      v případě, že si zákazník zboží vyzvedne sám, tak místo zdanitelného plnění je tuzemsko, takže by se měla faktura vystavit s 21% DPH.
      V případě, že budete mít potvrzení o dodání zboží na Slovensko a budete fakturovat osobě, která je registrovaná v jiném členském státě můžete fakturovat podle § 64 ZDPH.

    • 27. 3. 2013 8:55

      B. (neregistrovaný) 90.182.170.---

      Re: Dodání zboží do EU a faktura
      Pokud je to dodání pro slovenského plátce DPH, fakturujete bez DPH - osvobození dle §64. Následně Vám musí odběratel potvrdit, že zboží bylo přepraveno mimo ČR.

    • 27. 3. 2013 8:59

      Aladu (neregistrovaný) 46.13.198.---

      Re: Dodání zboží do EU a faktura
      Děkuji. Fakturovala jsem bez DPH a nechala jsem jim podepsat předavací protokol o převzetí na Slovensku. Akorát neměli razítko, tak je to jen s podpisem, snad to vadit nebude.

    • 5. 4. 2013 10:12

      xx (neregistrovaný) 81.19.4.---

      Re: Dodání zboží do EU a faktura
      dobry den,
      prosim o radu, ted tady pročítám diskuse a nevím zda bude takto stačit. fakturujeme plátci do německa dodávku hrnků. Faktura bez dph na německého odběratele a zahrnu do SH. Ale hrndy jsme dodali tady jejich slopečnosti co sídlí v ČR a oni sami zajistí dodání zboží do Nemecka. Dodavaji tam toho dodne, tak to spoji. Budu mít potvrzený dodací list od němců, že k nim zboží dorazilo. Může to tak proběhnout ?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).