Hlavní navigace

Nárok na odpočet - práce jen 5. měsíců

  • (neregistrovaný) 94.229.94.---

    26. 3. 2013 15:49

    Prosím o pomoc!!! Byla jsem požádána o daňové přiznání, ale nevím so rady. Pán pracoval jen do května a od června cestoval po světě. Daňový odpočet mi naběhne za celý rok, ale myslím, že na to nemá nárok. Takže mu vznikne velký přeplatek na dani. Co s tím? Spěchá, moc děkuji Eva

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 3. 2013 15:53

      anonymm (neregistrovaný) 194.228.152.---

      Re: Nárok na odpočet - práce jen 5. měsí
      Na odpočet na poplatníka má nárok na celý rok.

    • 26. 3. 2013 16:05

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Nárok na odpočet - práce jen 5. měsí
      Sleva na dani se počítá za celý rok 24840.- , nedělí se.

    • 26. 3. 2013 18:44

      EVALOTA (neregistrovaný) 178.72.220.---

      Re: Nárok na odpočet - práce jen 5. měsí
      Takže mu klidně můžu udělat přiznání? nebude mít nějaký problém?

    • 26. 3. 2013 19:25

      iva. (neregistrovaný) 82.114.209.---

      Re: Nárok na odpočet - práce jen 5. měsí
      A s čím by jako měl mít problém? S tím, že prokazatelně 12 měsíců žil?
      Když už chcete někomu dělat DP, nebylo by nejprve vhodné nastudovat si zákon o daních z příjmů? Nebo alespoň přečíst? Jasnou odpověď na Vaši otázku dá § 35ba odst. (1) a odst. (4).
      Sleva na poplatníka se nebude krátit ani kdyby poplatník v průběhu zdaňovacího období zemřel. VŽDY bude v plné výši.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).