Hlavní navigace

SW Pohoda - daň z příjmu PO

• (neregistrovaný) 82.113.55.---

26. 3. 2013 16:33

Dobrý den,

máte někdo zkušenost, jak dát dohromady daň. přiznání z příjmu PO z podkladů z účetnictví, konkrétně ze sw Pohoda? A co všechno předchází tomu, abych měla údaje správě (uzávěrka atd.).
    Vím, že mají ještě jiný program TAX, který to zpracuje komplet, ale ten nemám a ani ho nestíhám pořídit.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 3. 2013 16:48

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Re: SW Pohoda - daň z příjmu PO
      Nejrozumější by bylo nechat zpracování daňového přiznání na daňovém poradci. TAX daňové přiznání nezpracuje komplet, zpracuje pouze to, co do programu někdo zadá.

Účetnictví
      Daň z příjmů
      Dovyplnit tabulku (to žádný program neudělá)
      Tiskové sestavy
      Daň z příjmů PO / jsou tam 4 sestavy, ale není to daňové přiznání

• 26. 3. 2013 19:46

RR (neregistrovaný) 82.113.55.---

Pohoda mi nějakou tiskovou sestavu nabízí, je ta příloha A, příloha B a ještě dva dokumenty. Ale jde mi spíše o to, jak formulář pro daňové přiznání vyplním, kde ty údaje najdu a z čeho...Vůbec nevím, jak s tím pohnout a termín pro podání je za pár dní :-(

• 26. 3. 2013 19:59

Problém je, že Vás teď těžko někdo naučí správně vyplňovat daňové přiznání, které se i daňoví poradci učí vyplňovat pár let
      Nevíme, co máte v účetnictví, nedaňové náklady, příjmy zvyšující či snižující základ daně, náklady zvyšující či snižující základ daně, nezaplacené sociální a zdravotní pojištění za zaměstnance, poskytnuté dary, invalidní zaměstnanci, účetní odpisy, daňové odpisy, odpočty minulých daňových ztrát,.....

• 26. 3. 2013 20:09

RR (neregistrovaný) 82.113.55.---

je mi to jasné..Ale myslím, že u nás se nejedná o nic složitého. Za rok 2012 jsou tam pouze faktury přijaté a vystavené (vše v rámci ČR), zaměstnance nemáme, takže tam nejsou nikde žádné odvody na pojištění. V roce 2012 nebyl ani žádný majetek, tudíž žádné odpisy. Myslím tedy, že by to za rok 2012 nemuselo být tak složité. Doufám, že aspoň chápu, že se jedná o o rok 2012, takže se vše bude vztahot k 31.12.2012. Jde mi jen o to, jestli z podkladů z Pohody tyto údaje vezmu...

• 26. 3. 2013 21:04

Za rok 2012 jsou tam pouze faktury přijaté
      >a vystavené (vše v rámci ČR), zaměstnance nemáme,
      >takže tam nejsou nikde žádné odvody na pojištění. V roce
      >2012 nebyl ani žádný majetek, tudíž žádné odpisy.
      >Myslím tedy, že by to za rok 2012 nemuselo být tak složité.
      >Doufám, že aspoň chápu, že se jedná o o rok 2012,
      >takže se vše bude vztahot k 31.12.2012. Jde mi jen o to,
      >jestli z podkladů z Pohody tyto údaje vezmu...

Máte zaúčtované uzávěrkové operace?
      Máte zaúčtované podrozvahové operace?
      Měla firma v roce 2012 nedaňové náklady?
      Má firma půjčky, leasing, úvěry?
      Jak dlouho firma existuje, resp. budete či nebudete uplatňovat daňové ztráty minulých období?
      Sedí saldo k 31.12.2012 na rozvahu?
      Zvládla jste řádnou účetní závěrku k 31.12.2012?
      Máte řádnou účetní závěrku v plném, nebo zjednodušeném rozsahu?

• 27. 3. 2013 19:30

Jak mám poradit, když nejste na příjmu? Snažila jsem se dotazy zformulovat tak, aby Vaše reakce dala odpověď na jednotlivé části daňového přiznání, na povinné přílohy k daňovému přiznání atd.. No nic, dobrou

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).