Hlavní navigace

§ 7 a pronájem nemovitosti

  • (neregistrovaný) 37.221.248.---

    26. 3. 2013 21:18

    Dobrý večer, OSVČ se stala plátcem DPH od 2/12, do 31.8. provozoval ubytovací služby (pouze tento předmět podnikání) - §7 v nemovitosti, kterou má v osobním vlastnictví. Od 1.9. se nechal zaměstnat na HP a nemovitost už jenom pronajímá.
    Příjmy z pronájmu budu zdaňovat v §9 ? Hraje v tom nějakou roli, když se stal plátcem DPH, musí i z příjmu z pronájmu odvádět DPH?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 3. 2013 16:53

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: § 7 a pronájem nemovitosti
      Pronájem je od DPH osvobozen, ale u plnění s ním souvisejících nemá nárok na odpočet, musí počítat koeficient, pokud pronajímá plátcům DPH, pronajímat může s daní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).