Hlavní navigace

Pořízení zboží-datumy vystavení/příjmu

  • (neregistrovaný) 89.177.52.---

    26. 3. 2013 21:46

    Chtěla bych se zeptat v souvislosti se změnou od 2013:

    Pořízení zboží z Německa, datum vystavení faktury 31.1., zboží obdrženo v únoru.

    Povinnost přiznat daň v lednu a nárok taky současně v lednu?
    Je letos nějaká návaznost na to, kdy opravdu zboží přijde?

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 3. 2013 13:33

      rr (neregistrovaný) 78.80.121.---

      Re: pořízení zboží-datumy vystavení/příj
      >Chtěla bych se zeptat v souvislosti se změnou od 2013:
      >
      >
      >Pořízení zboží z Německa, datum vystavení faktury
      >31.1., zboží obdrženo v únoru.
      >
      >Povinnost přiznat daň v lednu a nárok taky současně v
      >lednu?

      Ano, řídí se dnem vystavení dokladu dodavatelem.
      Stane-li se ale, že je již podáno DAP a teprve dojde doklad s vystavením do období již podaného přiznání, lze využít § 104 (časový posun, kdy povinnost i odpočet jsou ve stejné výši, nemá vliv na daňovou povinnost)



      >Je letos nějaká návaznost na to, kdy opravdu zboží
      >přijde?


      Ano, je povinnost přiznat daň k 15. dni měsíce, který následuje po měsíci, v němž bylo zboží z JČS pořízeno.
      Např. pořízení zboží 02/2013 do 15.3.2013 nedošel doklad od dodavatele, pak je třeba přiznat daň k tomuto 15. dni měsíce března

      >
      >Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).