Hlavní navigace

Koupě vozu

  • (neregistrovaný) 90.181.183.---

    27. 3. 2013 5:51

    Dobrý den, vedu daňovou evidenci, jsem plátce DPH. V roce 2012 mi bylo prodáno vozidlo na základě kupní smlouvy s tím, že úplné vlastnictví na mne přechází až po doplacení. Jsem zapsán v TP. Platím měsíčně dle splátkového kalendáře. Kdy si mohu uplatnit DPH? Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 3. 2013 6:40

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: koupě vozu
      měl byste mít daňový doklad na prodej vozu a na jeho zákaldě můžete uplatnit nárok na odpočet

    • 27. 3. 2013 6:49

      ... (neregistrovaný) 90.181.183.---

      Re: koupě vozu
      ve smlouvě je uvedeno, že jednotlivé splátky budou brány jako zálohy.

    • 27. 3. 2013 6:53

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: koupě vozu
      pokud jste koupil dle kupní smlouvy, měl vám dodavatel do 15 dní od dodání vystavit daňový doklad dle §21 odst. 2 písm. a) ZDPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).