Hlavní navigace

Přiznání do 5 dnů bez sankce

  • (neregistrovaný) 90.180.177.---

    27. 3. 2013 8:07

    slyšel jsem, že přiznání k dani z příjmů mohu odevzdat ještě po termínu do 5 dní bez sankce?
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 3. 2013 8:23

      anonymm (neregistrovaný) 188.134.231.---

      Re: přiznání do 5 dnů bez sankce
      ano podat a případně zaplatit do 8.4.2013

    • 27. 3. 2013 8:26

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: přiznání do 5 dnů bez sankce
      § 250 Pokuta za opožděné tvrzení daně
      (1) Daňovému subjektu vzniká povinnost uhradit pokutu, nepodá-li daňové přiznání nebo dodatečné daňové přiznání, ačkoliv měl tuto povinnost, nebo učiní-li tak po stanovené lhůtě, a toto zpoždění je delší než 5 pracovních dnů, ve výši

      Úrok z prodlení
      § 252
      (1) Daňový subjekt je v prodlení, neuhradí-li splatnou daň nejpozději v den její splatnosti.
      (2) Daňovému subjektu vzniká povinnost uhradit úrok z prodlení za každý den prodlení, počínaje pátým pracovním dnem následujícím po dni splatnosti až do dne platby včetně. Výše úroku z prodlení odpovídá ročně výši repo sazby stanovené Českou národní bankou, zvýšené o 14 procentních bodů, platné pro první den příslušného kalendářního pololetí. Úrok z prodlení se uplatní nejdéle za 5 let prodlení. Pokud je pro daň stanoven náhradní den splatnosti, běží úrok z prodlení počínaje pátým pracovním dnem následujícím po původním dni její splatnosti.

    • 27. 3. 2013 8:53

      dleskýto (neregistrovaný) 90.182.83.---

      Re: přiznání do 5 dnů bez sankce
      Nevíte prosím někdo, zda je také nějaká doba bez sankcí pro pozdější zaplacení sociálního pojištění.

    • 27. 3. 2013 8:59

      anonymm (neregistrovaný) 188.134.231.---

      Re: přiznání do 5 dnů bez sankce
      Když podáte na OSSZ na konci dubna, musíte zaplatit do 8 po podání, tj. v květnu. Případně se tam můžete domluvit na splátkovém kalendáři, aby vám nepočítali penále.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).