Datová schránka - jak zřídit ?

  • (neregistrovaný)

    27. 3. 2013 13:30

    Dobrý den, prosím Vás, je založeno nové s.r.o, předána žádost na FÚ k registraci k daním. Dnes paní z FÚ volala, že nám vše poslala do datové schránky, ať si vyzvedneme. My jsme nic nezřizovali, jak postupovat ?
    Moc moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 3. 2013 16:41

      iva. (neregistrovaný)

      Re: Datová schránka - jak zřídit ?
      http://www.datoveschranky.info/pravnicka-osoba/#zrizeni

    • 27. 3. 2013 16:42

      alen1 (neregistrovaný)

      Re: Datová schránka - jak zřídit ?
      Právnické osobě je zřízena automaticky datová schránka bez žádosti.
      Měly vám poštou přijít přístupové údaje - ty jsou doručovány statutárním orgánům. více na www.datoveschranky.info

    • 29. 3. 2013 8:42

      Pavel2 (neregistrovaný)

      Re: Datová schránka - jak zřídit ?
      Je trochu divné, že schránka je aktivní (když do ní FU něco zasílá), aniž by se do ní někdo přihlásil, jak říkáte. Pokud jste nedostali nebo nepřevzali dopis s přístupovými údaj, tak Pošta může usoudit, že byl doručen fikcí, a pak schránku zaktivnit bez vašeho vědomí (je to tak v zákoně). Zavolejte si na podporu datových schránek, tam vidí. v jakm stavu je schránka a jak byl doručen každý dopis statutárům.
      No a nakonec - pokud je schránka aktivní a vy do ní nemáte přístup musíte na Czechpoint a tam požádat o nové přístupové údaje, které vám přijdou dopisem nebo na email.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).