Hlavní navigace

Odpis pohledávky

  • (neregistrovaný) 90.179.61.---

    27. 3. 2013 13:58

    máme pohledávky za společností, která je v insolvenci. Nemáme je přihlášené. Lze je odepsat? Nemáme s tím zkušenosti.
    výše pohledávek:
    1.500,- Kč splatno 10.05.2010
    5.500,- Kč splatno 15.08.2010.

    jak postupovat?
    lze hned odepsat daňově 546/311, nebo se musi přes opravné položky?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 3. 2013 15:54

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: odpis pohledávky
      nejdříve tvorba OP dle §8c, pak zrušení OP a daňový odpis

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).