Hlavní navigace

DPH - ČR vs. SR

• (neregistrovaný) 77.92.222.---

29. 3. 2013 11:07

Dobrý den milí uživatelé,
    chtěla bych Vás moc poprosit o radu. Podnikám jak v ČR tak na Slovensku. Jsem plátce DPH tady v ČR. Minulý rok vzhledem k tomu, že výše DPH byla v obou státech stejná, bylo účtování a odvody DPH jednoduché.
    Plátce na Slovensku - faktura bez daně - Revers Charge. Neplátce na Slovensku - faktura s 20% DPH (stejně jako v ČR) odvod daně tady v ČR. Nyní ale díky Kalouskovi nastal problém.
    V účetním systému M3 nemůžu účtovat jak české tak i slovenské faktury, díky rozdílu DPH. Nutí mě zakoupit si slovenskou verzi (což teda rozhodně nechci vyhodit dalších 11 tis). Účetní mě tvrdí, že mám na Slovensku mít uvedené ceny s českým 21% DPH, protože jsem plátce DPH v ČR a daň budu odvádět v Čechách. Nějak se mi to celé nezdá! I když problém s účetním programem M3 by to řešilo :) Přece nemůžu na slovenském trhu kde je 20% DPH obchodovat s 21% DPH.
    Pokud ovšem obchoduju a vybírám od Slováků pouze 20% DPH, jak budu tady odvádět 21% ??
    Můžete mi někdo poradit?? Jsem z toho celá zmatená a nevím na koho se obrátit o radu. Mockrát všem děkuji.
    Zdraví elifri

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).