Hlavní navigace

Evidenční list důchodového pojištění

  • (neregistrovaný)

    1. 4. 2013 16:50

    dobrý den, v roce 2010 jsem ukončila PP u jedné firmy, i přes urgence mi mzdová účetní ještě nezaslala ELDP, nyní konečně trochu reagovala a napsala mi email, že pro moji osobní potřebu mi ho naskenovala a to mi musí stačit. Postupuje správně? Já myslím že ne, každý rok dostávám ELDP od svého nového zaměstnavatele originál. Co ji mám napsat, proč to potřebuji? Celou dobu jsem si myslela, že si to schovávám z důvodu, kdyby nastal problém a chyběli by mi "roky" do důchodu pro doložení. děkuji moc za rady

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 4. 2013 16:57

      helenaaaa (neregistrovaný)

      Re: evidenční list důchodového pojištěn
      Od zaměstnavatele je to vždy kopie, mě účetní do firmy udělala originál - ten se posílá na sociálku a k němu dvě kopie (jedna pro zaměstnance a druhá pro zaměstnavatele)

      Když si to vytisknete, myslím, že by to mělo stačit, ale pokud mají ve firmě přímo mzdovou účetní, neviděla bych problém, aby Vám dala tu kopii. Já mám malou firmu a vůbec jsem to nestíhala pro zaměstnance dělat.. takže jsem se taky opožďovala, malí živnostník to má těžké, když zaměstnává pár lidí a vše si musí zařizovat sám takhle...aby ušetřil. Nakonec jsem také na toho někoho našla, ale finance chybí stále pak.

    • 1. 4. 2013 17:31

      . (neregistrovaný)

      Re: evidenční list důchodového pojištěn
      Řeště žádostí na OSSZ
      http://www.cssz.cz/cz/duchodove-pojisteni/informativni-osobni-list-duchodoveho-pojisteni.htm

    • 1. 4. 2013 17:46

      Líba (neregistrovaný)

      Re: evidenční list důchodového pojištěn
      Tiskopisy ELDP jsou dvojí. Jednak propisovací trojdílný, který se používá při vyplňování psacím strojem a jednoduchý do počítačové tiskárny. U trojdílného se originál odevzdá na OSSZ, jedna kopie zůstane ve firmě a druhá patří zaměstnanci. U jednodílného si mzdová originál před odesláním na OSSZ pro sebe i pro zaměstnance ofotí nebo oskenuje.

      Také doporučuji napsat si o osobní informativní list.

    • 1. 4. 2013 18:15

      iva. (neregistrovaný)

      Re: evidenční list důchodového pojištěn
      Tiskpisy ELDP jsou trojí - ještě pro elektronické podání.
      V takovém případě odchází elektronicky na OSSZ, mzdovka vytiskne 2 kopie - jednu pro sebe, jednu pro zaměstnance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).