Hlavní navigace

Spolupracující osoba - odpisy?

• (neregistrovaný) 77.48.143.---

1. 4. 2013 19:44

Dobrý den,

vyšel mi moc velký základ daně za rok 2012, tak se právě chystám rozdělit 50% příjmů na manželku, která má sice také své vlastní příjmy z podnikání, ale nízké.

Nejsem si jist, jak s odpisy majetku - když se rozdělují příjmy a výdaje, tak předpokládám, že odpisy si uplatním jen já a ty na manželku rozdělovat nebudu?

Prosím vás o ujištění, že to tak fakt je ...

Díky SV

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 4. 2013 21:54

Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

Re: Spolupracující osoba - odpisy?
      Odpisy hmotného mjaetku jsou také výdajem, proč byste je nerozdělil?

• 1. 4. 2013 22:07

SV (neregistrovaný) 77.48.143.---

No já si nejsem jist, protože v příloze č. 1 jsou přímy a výdaje a pak částky upravující rozdíl příjmů a výdajů do plusu nebo do mínusu (zde patří ty odpisy).

Takže na manželku rozdělím 1/2 příjmů (do ř. 107) a pak 1/2 výdajů včetně těch úprav (v mém případě jen odpisy) a to napíšu do ř. č. 108?

Moc díky za pomoc ...

• 1. 4. 2013 22:21

Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

A pročpak uvádíte odpisy v částkách upravujících rozdíl příjmů a výdajů, když se jedná o daňový výdaj podle § 24 (jako třeba platba za telefon, jenom je to bez pohybu financí)? Kdybyste odpisy zahrnul do řádku 102, tak by se Vám lépe rozdělovalo:-)

Když už jsou v tabulce E, tak je tam nechejte, určitě jste uvedl, že se jedná o odpisy hmotného majetku.

Na manželku rozdělte 1/2 příjmů (ř. 107) a 1/2 výdajů včetně úprav (ř. 108), jak píšete.

• 1. 4. 2013 22:28

SV (neregistrovaný) 77.48.143.---

Moc díky za radu. Odpisy uvádím do té tabulky E. jako úpravu výdajů, protože jsou nepeněžní - tak mi bylo porazeno, tak dělám.

Hezký zbytek pracovního týdne. SV

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).