Hlavní navigace

§ 104 Zákona o DPH

  • (neregistrovaný) 93.99.63.---

    2. 4. 2013 21:56

    Za 4. Q 2012 bylo uplatněno DPH 2x z jednoho daňového dokladu. Pokud nesprávně nárokované DPH odvedu v řádném daňovém přiznání za 1.Q 2013 - v případě kontroly, spadá pod §104 ? ( Fú uplatní jen úrok z prodlení ) V případě dodatečného daňového přiznání je úrok z prodlení do 200,--

    Děkuji za odpověď, váš čas.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 4. 2013 7:48

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: § 104 Zákona o DPH
      Obávám se že ne. V tomto případě se jedná o neoprávněný odpočet (ne časový posun) .

    • 3. 4. 2013 8:03

      Otta (neregistrovaný) 93.99.63.---

      Re: § 104 Zákona o DPH
      Táké se kloním k tomu, že zde jde o krácení daně. kdo bude potřebovat aplikaci §104, uvádím : odvedete např. z tržby později DPH a zároveň si později uplatníte DPH z nákupu. Tedy z nákupu uplatňujete minimálně stejnou částku DPH (jako je odvod), potom nejde o krácení DPH.

    • 3. 4. 2013 8:20

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: § 104 Zákona o DPH
      Ne.
      Vy jste nesplnil nárok na odpočet §72 a musíte tuto daň vrátit ve správném období. Pozdější "vratka" je Vaše dobrovolné"plnění".
      Aplikace § 104/1 je typicky obchod EU a PDP , mám povinnost odvést, ale zárověň mám plnný nárok na odpočet. Vůči FU je můj dluh nula, žádný postih nehrozí.
      104/2 Vyfakturuji v dubnu službu s DZP leden. Zde využiji možnosti časového posunu a pokud při kontrole FU zjistí, tak spočte "penále" z časového posunu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).