Hlavní navigace

Uplatnění syna - roční zúčtování

  • (neregistrovaný)

    3. 4. 2013 8:19

    Prosím Vás, zaměstnanec uplatňoval syna, který dokončil učňák v červnu 2012, uplatňovala jsem mu ho i přes prázdniny. Syn k nám nastoupil do zaměstnání a z jeho zápočťáku jsem zjistila, že nastoupil do zaměstnání 16.7.2012 do 14.10.2012. Při ročním zúčtování to chci zaměstnanci opravit, aby syna neuplatnil o prázdninách, když už pracoval. Můžu mu nechat uplatnění syna za červenec 2012 a za srpen už ne nebo nemůžu uplatnit ani červenec?
    Děkuji Hana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 4. 2013 8:23

      Líba (neregistrovaný)

      Re: uplatnění syna - roční zúčtování
      Červenec nepracoval celý měsíc, to ještě nárok na daňové zvýhodnění měl. RZD by nemělo sloužit k opravám.

    • 3. 4. 2013 8:39

      Hanna . (neregistrovaný)

      Re: uplatnění syna - roční zúčtování
      Děkuji za odpověď. Ano, také si myslím, že roční zúčtování není na opravy. Ale některé názory tu takové jsou, že opravují pouze při RZ. Ptala jsem se tu na uplatnění dítěte, když zaměstnanec donesl rodný list až k RZ a chce dítě uplatnit zpětně na celý rok, to jde. Ale co leden, únor 2013? Odpovědi byly, že mám nechat až na RZ za rok 2013. Zdá se mi to divné, neměla bych mu dítě uplatnit za leden, únor 2013 už nyní? Přece to nenechám celý rok do dalšího zúčtování?

    • 3. 4. 2013 9:00

      jasná. (neregistrovaný)

      Re: uplatnění syna - roční zúčtování
      Můžete to nechat do dalšího RZD, protože tady nejde o opravu, ale o rozhodnutí zaměstnance, že si děti nebude uplatňovat v měsíci, ale až v roce. A v tomto rozhodnutí mu bránit nemůžete.

    • 3. 4. 2013 9:03

      Hanna . (neregistrovaný)

      Re: uplatnění syna - roční zúčtování
      Ano, to je pravda, děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).