Hlavní navigace

FÚ a penále

• (neregistrovaný) 78.80.82.---

3. 4. 2013 9:20

Dobrý den, prosím vás, chtěla bych vás požádat o radu:

kamarádka si od roku 2008 uplatňovala úroky z úvěru (podávala daňové přiznání na FÚ). U nás na FÚ je nějaká čistka lidí a nová paní po ní chtěla až nyní smlouvu o úvěru. Potom ji oznámila, že na odpočet úroků nemá nárok, protože se jedná o spotřebitelský úvěr (i když je zde uvedeno na rekontrukci bydlení) od ČSOB (banka přitom každý rok posílala potvrzení o zaplacených úrocích, nevím tedy proč). Takže musela podat dodatečné DP za rok 2010 a 2011, vracet musí kolem 8 tis. Kč. Paní na FÚ ji straší, že zaplatí penále, ale nedokáže ji říct kolik, že prý na vyčíslení toho penále mají čas do konce roku. Nevíte kolik by to penále mohlo být?

Kamarádka je nešťastná, v zákonech se moc nevyzná, musí vracet hodně peněz, ale to jí to ženská na FÚ nemohla říct hned ten první rok, že na ty úroky nemá nárok?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 4. 2013 10:04

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Re: FÚ a penále
      Neznalost zákona neomlouvá
      Ženská na FÚ nemá v popisu práce, aby něco říkala (bohužel to ve většině případů ani neví)
      Banky posílají potvrzení, ale bez návaznosti na daňovou uznatelnost úroků u jednotlivých osob (je tam takových proměnných, že není v možnostech banky šance celou oblast obsáhnout)
      Čistka nemusela být, prostě na FÚ čas od času "prohodí" úředníky. Asi aby se moc s daňovými subjekty neskamarádili

Napište rozdíl mezi daňovým přiznáním roku 2010 a 2011, odděleně podle roků. Z částky celkem se nedá úrok z prodlení spočítat. Penále by v případě, že podala sama dodatečné DP, neměla platit

Úrok z prodlení činí přibližně (pro hrubý výpočet) 15% ročně

• 3. 4. 2013 10:18

p (neregistrovaný) 78.80.82.---

.>
      >Neznalost zákona neomlouvá
      >Ženská na FÚ nemá v popisu práce, aby něco říkala
      >(bohužel to ve většině případů ani neví)
      >Banky posílají potvrzení, ale bez návaznosti na
      >daňovou uznatelnost úroků u jednotlivých osob (je tam
      >takových proměnných, že není v možnostech banky šance celou
      >oblast obsáhnout)
      >Čistka nemusela být, prostě na FÚ čas od času
      >"prohodí" úředníky. Asi aby se moc s daňovými subjekty
      >neskamarádili
      >
      >Napište rozdíl mezi daňovým přiznáním roku 2010 a
      >2011, odděleně podle roků. Z částky celkem se nedá úrok z
      >prodlení spočítat. Penále by v případě, že podala sama
      >dodatečné DP, neměla platit
      >
      >Úrok z prodlení činí přibližně (pro hrubý výpočet)
      >15% ročně
      >
      částku za každý rok zvlášť, bohužel nevím. Kamarádka na FÚ nesla DP za rok 2012 a nová paní hned chtěla smlouvu a DP za 2012 spolu přepsali bez úroků, ale musí si podat za 2010 a 2011 dodatečné.

Já osobně mám jinou zkušenost s FÚ. Také uplatňujeme úroky z úvěru a už první rok co jsme nesli DP (asi rok 1999, po povodních) nás vyzvala, abychom přinesli smlouvu a list vlastnictví a vše si hned kontrolovala. Každá ženská je prostě jiná.

Děkuji za odpověď

• 3. 4. 2013 10:29

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Také po mě chtěly před cca 10ti lety nějaké vysvětlení. Volali těsně po povodních. Prosila jsem, zda by to pár dnů nepočkalo, že nic nemám, nebydlíme doma atd., ale ne. Tak jsem tam hned naklusala. V montérkách, v bagančatech, celá od bahna. Smrděla jsem a pěkně jsem jim to tam zadělala. Nevím proč, ale pak si se mnou už vždy jen volali.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).