Hlavní navigace

Tab. D - přiznání FO - danová evidence

• 82.117.159.---

3. 4. 2013 11:36

Dobrý den, jak je to vlastně s tabulkou, kteří vyplnují poplatníci vedoucí DE? Z vedlejší činnosti jsem měla přijmy cca 4 tis. výdaje pouze za nákup SW 12 tis., poskytuju služby, žádný majetek nemám, zásoby nemám. U peněžních prostředků píší, že jsou to nepov. údaje. Tak mi do té tabulky vyšly samé nuly. Paní na FU říkala, že to je špatně a že bych tam měla mít alespoň peněžní prostředky. Co tam mám vlastně vyplnit? KS bank. účtu - soukromého, kde za celý rok týkaly 2 řádky podnikání? Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 4. 2013 12:25

pavl. (neregistrovaný) 82.144.159.---

Re: tab. D - přiznání FO - danová eviden
      Také mám vedlejšák s minimálními příjmy. Již několik roků nevyplňuji údaje o hotovosti (vždy koncem roku zúčtuji výběr pro os. potřebu, takže stav pokladny 0). Když nemáte firemní účet, tak banka 0. Paní na FÚ nemá pravdu, peněžní prostředky - je to údaj nepovinný. Nikdy ho na mě na našem FÚ nechtěli.

• 3. 4. 2013 13:23

Vladimír 2

==Paní na FU říkala,== a vy jste jí měla také říct:
      Dejte mě to písemně s č.j. nebo mě to pošlete poštou.
      A nestačila byste se ďywyt!

• 3. 4. 2013 14:25

Maxx (neregistrovaný) 82.209.12.---

Nepovinné údaje - nepsala bych nulu, ale nechala nevyplněné.
      Pohledávky, závazky, majetek vyplnit, pokud není co, tak napsat nulu. Ostatní nechat prázdné.
      A jak píše Vladimír - nechte paní, ať Vám to dá písemně, že chce vyplnit stav pokladny, BÚ.

• 4. 4. 2013 21:13

kouvila

Děkuji za reakce. Měla jsem to jak píšete - nuly + prázdné kolonky. Přiznání mi nevrátila, jen řekla, že je to účetně špatně, ale že je jí to jedno, jen že mi dobře radí :-) Potom úřednice, co s ní sdílí kancl dodala, že samé nuly lákají kontrolory. Toho se při mých "gigantických" příjmech nebojím. Tak třeba to ve finále myslela dobře :-D

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).