Hlavní navigace

Práce při RD

  • (neregistrovaný) 217.169.184.---

    3. 4. 2013 12:15

    Dobrý den, jsem na RD a plánuji další dítě. Naskytla se mi možnost práce na částečný úvazek u mého zaměstnavatele. Známá mě však straší, že bych mohla mít pak nižší mateřskou. Před 1. dítětem jsem měla velký příjem, pto jsem měla slušnou mateřskou, teď se bude jednat jen o nějaký malý výdělek, tak aby se mi prý pak mateřská nepočítala z tohohle mála. Poradíte mi?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 4. 2013 18:20

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: Práce při RD
      Jestli se jedná o jiný druh práce, než kterou máte v pracovní smlouvě u pracovního poměru, ze kterého jste nyní na RD, tak můžete uzavřít se zaměstnavatelem dohodu o provedení práce. Do 10000,- Kč je bez pojištění, tak že by se z ní PPM nepočítala, ale je omezená na 300 hodin/rok. Jestli by se jednalo o stejnou práci, tedy zrušení čerpání RD a vrácení do práce na zkrácený úvazek, tak v případě, že by nástup na druhou PPM byl do čtyř let věku prvního dítěte, tak by se PPM počítala stejně jako u prvního dítěte, protože by to pro vás bylo výhodnější.

      § 19 zákona o nemocenském pojištění
      odst.3) U zaměstnankyně, které za trvání téhož zaměstnání vznikl nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, se za denní vyměřovací základ považuje denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší než denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství; přitom se porovnávají denní vyměřovací základy před jejich úpravou podle § 21.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).