Hlavní navigace

Prosím o radu zkušenější FAKTURA v RPDP

  • (neregistrovaný) 46.254.70.---

    3. 4. 2013 15:03

    Prosím o radu, jsme stavební firma, plátce DPH, uplatňujeme odpočty z přijatých faktur, realizujeme zakázku pro neplátce DPH, který se v průběhu realizace stane plátcem DPH, mohu potom konečnou fakturu vystavit v RPDP ??? děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 4. 2013 19:16

      sluníčko 13 (neregistrovaný) 46.254.70.---

      Re: Prosím o radu zkušenější FAKTURA v
      Děkuji, myslíte, že faktury přijaté a z kterých jsme si uplatnili DPH do doby než se stane zákazník plátcem by měly být vyfakturovány s DPH ?? Ale fakturu budu vystavovat až třeba v září tohoto roku to už vím, že se stane odběratel plátcem DPH, zatím jsem nic takového neřešila tak opravdu tápu díky.

    • 4. 4. 2013 12:18

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Prosím o radu zkušenější FAKTURA v
      Pokud neplatí zálohy, tak bez problémů v PDP (bude plátce)
      Jinak
      B.
      Zákon nijak neupravuje postup v případech, kdy se odběratel přijímající plnění podle
      § 92e stane plátcem až v průběhu jeho poskytování a až poté, kdy ze zálohy, kterou
      na toto plnění zaplatil, byla dodavatelem (v souladu s § 21 a násl.) přiznána daň.
      Vzhledem k absenci speciální úpravy navrhujeme použít analogicky bod 10
      přechodných ustanovení zákona č. 370/2011 Sb. a do okamžiku, než se
      odběratel stane plátcem, uplatňovat standardní režim a od data uvedeného na
      osvědčení o registraci odběratele uplatňovat režim přenesení daňové
      povinnosti. Základem daně v režimu PDP pak bude částka stanovená podle §
      37 odst. 3. Bude-li takto stanovený základ daně záporný, vypořádání proběhne
      z důvodu šetření principu neutrality ve standardním, a nikoli zvláštním,
      http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/cds/2012KV_KDP_22_2_2012.pdf

    • 4. 4. 2013 20:35

      sluníčko 13 (neregistrovaný) 46.254.70.---

      Re: Prosím o radu zkušenější FAKTURA v
      Dkuji, nastuduju

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).