Hlavní navigace

Učtování v ZŠ

• (neregistrovaný) 85.71.194.---

3. 4. 2013 18:56

Dobrý den, mám zkušenosti s účtováním v podnikatelské sféře- nyní přebírám účetnictví v jedné škole - jsem trochu v rozpacích z toho jak se řadí faktury do měsíců- já byla zvyklá, že mi přesně pasovaly faktury do měsíců byly jsme plátci DPH,takže jsem faktury řadila podle uskuteč. zdaň. plnění- škola není plátce a faktury paní dává do účetnictví podle toho kdy je zaplatí,takže některé faktury jsou např. vydané v únoru,ale placené až v březnu,ale do účetnictví se dostanou až do uzávěrky v březnu- je to takhle dobře- já osobně bych fakturu zapsala do února a pak jen platbu v březnu. Prosím jak to děláte ostatní a kdyžtak jakým datumem na faktuře se řídíte při vkládání do účetního programu? Dík

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 4. 2013 19:04

Jitka R. (neregistrovaný) 89.103.215.---

Re: učtování v ZŠ
      Dobrý den, já dávám do účetního programu fakturu v den,kdy mi přijde, respektive, kdy se dostanu k účtování. Když třeba přišla 28.2. a já zaúčtovala až 5.3.,tak jsem dala datum 5.3. K uzávěrce za čtvrtletí se snažím zaúčtovat hlavně důležité částky (např.za energie). Takže i když přijde faktura v dubnu a bude zdan.plnění březen,zaúčtuji k 31.3. Kdyby to byl nějaký drobný nákup,a faktrua přišla např, 10.4. se zdanitelným plněním v březnu zaúčtuji klidně až v dubnu. Ještě s tím audit nikdy problém neměl.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).