Hlavní navigace

Daň z nemovitosti

  • (neregistrovaný) 80.188.218.---

    3. 4. 2013 19:18

    Dobrý den,
    zdědila jsem nemovitost, která byla v průběhu března zapsána na katastrálním úřadě.
    Kdy mám podat daňové přiznání z dani z nemovitosti? Nyní a nebo až v lednu 2014?
    Děkuji za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 4. 2013 14:17

      Jitka.Ostrava (neregistrovaný) 89.103.199.---

      Re: Daň z nemovitosti
      Není pravda. Přečtěte pozorně § 13a odst.11 zákona o dani z nemovitostí.
      Není-li dědické řízení do 31. prosince roku, v němž poplatník zemřel, pravomocně ukončeno, je dědic povinen za nemovitost, která byla předmětem dědického řízení, podat daňové přiznání nejpozději do konce třetího měsíce následujícího po měsíci, v němž nabylo právní moci rozhodnutí příslušného orgánu, kterým bylo skončeno dědické řízení. Daňové přiznání podává dědic na zdaňovací období následující po roce, v němž poplatník zemřel. Povinnost podat daňové přiznání nevzniká, pokud daňové přiznání za nemovitost, která byla předmětem dědického řízení, bylo podáno současným společným zástupcem nebo společným zmocněncem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).