Hlavní navigace

OSVČ vedlejší a přiznání na sociálnim

  • (neregistrovaný) 89.102.186.---

    3. 4. 2013 19:31

    Dobrý den,
    mám takový problém, který bych potřebovala rozlousknout. Od roku 2011 mám ŽL a podnikám jako OSVČ vedlejší z důvodu zaměstnání na HPP. V minulém roce jsem měnila zaměstnání. Datum nástupu dle smlouvy bylo 1.7.2012, ale fyzicky jsem do zaměstnání nastoupila 2.7.2012 jelikož 1. byla neděle. Z tohoto důvodu mě v práci nahlásili na úřady od 2. 7. 2012 (prý se to tak běžně dělá). Nyní jsem byla podat přiznání a paní na mě vychrlila, že za červenec dlužím 1836,- Kč na sociálním pojištění jelikož jsem celý měsíc nebyla zaměstnanec. Ale mě to přijde jako hloupost, vždyt mám od zaměstnavatele sociální pojištění za červenec zaplacené. Neměla bych přeci platit za neděli a když už, tak pouze za 1 den a ne celý měsíc ne? Byla bych ráda, kdyby mi někdo pomohl rozlousknout tuto záležitost...předem děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 4. 2013 20:26

      Mj (neregistrovaný) 89.103.220.---

      Re: OSVČ vedlejší a přiznání na sociálni
      Bohužel - paní má pravdu. A na zdravce Vás čeká podobné překvapení.

    • 3. 4. 2013 20:52

      lucky (neregistrovaný) 89.102.186.---

      Re: OSVČ vedlejší a přiznání na sociálni
      Na zdravotním právě žádný problém neměli s timhle. Tak ted ještě trochu obava z toho abych za pár let nezjistila, že tam mám nějaký prohřešek

    • 3. 4. 2013 21:53

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: OSVČ vedlejší a přiznání na sociálni
      A už jste dostala ze své ZP vyúčtování za rok 2012 ?

    • 3. 4. 2013 22:27

      inzinyrka (neregistrovaný) 46.33.112.---

      Re: OSVČ vedlejší a přiznání na sociálni
      Pracovní smlouvu máte od 1.? Pokud jste nastoupila 2., máte krácenou mzdu? Možná Vás jenom špatně přihlásili. Upozorňuji na znění § 10 zákona č. 187/2006 Sb. odst. 1 písm. a) - pojištění vznikne dnem, ve kterém zaměstnanec nastoupil do práce, a zaniká dnem skončení pracovního poměru; za den, ve kterém tento zaměstnanec nastoupil do práce, se považuje též den přede dnem nástupu do práce, za který příslušela náhrada mzdy nebo platu nebo za který se mzda nebo plat nekrátí. Vás by se mohla týkat část věty za středníkem, pokud jste odměňovaná měsíční mzdou a za neodpracovanou neděli Vám nebyla mzda krácena. Zaměstnavatel by pouze opravil datum přihlášky u socky a u zdravky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).