Hlavní navigace

Prac.-lékař.prohl.

  • (neregistrovaný) 94.127.129.---

    4. 4. 2013 8:02

    Prosím chápu dobře - nařízení vlády 590/2006 - pracovně-lékař.
    prohlídka - odst.2 je bez náhrady mzdy?? Nějak se mi to nezdá,
    třeba je k tomu ještě někde nějaký §! Poradíte?
    Děkuju

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 4. 2013 8:04

      all (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Re: Prac.-lékař.prohl.
      A kde tam prosím vás čtete, že je to bez náhrady mzdy ?

    • 4. 4. 2013 8:35

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Prac.-lékař.prohl.
      Musíte se řídit ZP § 101
      6) Náklady spojené se zajišťováním bezpečnosti a ochrany zdraví při práci je povinen hradit hradí zaměstnavatel; tyto náklady nesmějí být přenášeny přímo ani nepřímo na zaměstnance.

    • 4. 4. 2013 8:42

      J. (neregistrovaný) 94.127.129.---

      Re: Prac.-lékař.prohl.
      Děkuju - to jsem právě potřebovala - teď už si dohledám.
      V odst.2 NV totiž opravdu o náhradě mzdy nebo platu není ani slovo na rozdíl od ostatních - 1,3,4,...

    • 4. 4. 2013 11:51

      maps (neregistrovaný) 89.24.253.---

      Re: Prac.-lékař.prohl.
      Ještě se přidám s malým dotazem. Když jdu ke zvolenému lékaři, musím si k němu přinést výtah ze své zdravotní karty od mého lékaře, to stojí nějak kolem stovky. Má záměstnanec právo nechat si proplatit a zaměstnavatel si může dát do nákladů? Nejspíš ne...?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).