Hlavní navigace

Vývoz zboží do třetí země

  • (neregistrovaný) 164.215.124.---

    4. 4. 2013 10:22

    Dobrý den,dodali jsme zboží do Spojených států.Kurz k přepočtu použiji z daňového dokladu vystavený celním úřadem, že?Mám doklad z celnice "Vývozní doprovodný doklad",to je on?Ale nikde ten kurz nemohu najít?Poraďte prosím, kdo máte s vývozem zkušenosti.Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 4. 2013 10:55

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Vývoz zboží do třetí země
      VDD je daňovým dokladem, do přiznání uvedete hodnotu zboží z vydané faktury - viz
      §63 odst. 2 zákona o DPH doplňuje, že při stanovení hodnoty
      plnění osvobozených od daně s nárokem na odpočet daně se postupuje podle §36 zákona o DPH. Podle §36 odst. 1 je přitom základem daně vše, co jako úplatu obdržel nebo má obdržet plátce za uskutečněné zdanitelné plnění od osoby, pro kterou je zdanitelné plnění uskutečněno, nebo od třetí osoby, vyjma daně za toto zdanitelné plnění. Z této úpravy v případě vývozu zboží vyplývá, že se v daňovém přiznání jednoznačně vykazuje tzv. fakturovaná hodnota a nikoliv statistická hodnota podle celního prohlášení. V případě, že je fakturovaná hodnota stanovena v cizí
      měně, je třeba ji pro uvedení do daňového přiznání přepočítat na českou měnu. Nepoužije se přitom kurz podle celních předpisů, ale postupuje se podle §4 odst. 4 zákona o DPH, podle něhož se pro přepočet cizí měny na české koruny použije kurz devizového trhu vyhlášený Českou národní bankou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).