Hlavní navigace

Darovací daň

  • (neregistrovaný) 85.70.14.---

    4. 4. 2013 10:23

    Dobrý den,
    vyplňuji poprvé darovací daň. SDH dostalo od krajské organizace SH ČMS hmotný majetek v hodnotě 22619 Kč.
    III. skupina, daň 7%, konečná je násobená 0,5, vyšlo mi 795,-- Kč.)
    Je to správně?

    Děkuji Anna

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 4. 2013 10:34

      Anna 55 (neregistrovaný) 85.70.14.---

      Re: darovací daň
      ještě jsem našla v §20 darovací daně, odst.4 od daně darovací je osvobozeno bezúplatné nabytí majetku a)právnickou osobou se sídlem tuzemsku, založenou nebo zřízenou k zabezpečení činosti v oblasti...... a pořární ochrany

      Tak je to osvobozeno od daně? SDH tvoří děti i dospělí.
      děkuji A.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).